Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Investuotojams

Organizuojame susitikimus su potencialiais investuotojais, operatyviai ir aktyviai bendraujame ir bendradarbiaujame su jais (Alytaus miesto verslo, investicinės aplinkos, privalumų pristatymas, patalpų, žemės sklypų paieška, informacijos teikimas ir pan.), dalyvaujame verslo parodose ir misijose, organizuojame leidinių, filmų (DVD), kompaktinių plokštelių (CD) kūrimą, bendraujame ir bendradarbiaujame su įvairiomis Lietuvos institucijomis, tarptautinėmis organizacijomis.

Suteiksime informaciją apie miesto privalumus, padėsime Jums apsispręsti kurti ir plėtoti verslą čia, nes Alytus – tai vieta, kur geriausia gyventi, dirbti ir investuoti!

Kodėl verta investuoti Alytuje?

 • Tiek užsienio, tiek vietos įmonėms žemės sklypus pramonės parke ir žemės sklypus, priklausančius savivaldybei nuosavybės teise, savivaldybė išnuomoja ne aukciono būdu (tarybos 2009-12-03 sprendimas Nr. T-229).
 • Valstybinės žemės sklypo metinis nuomos mokestis įmonei yra tik iki 1,6 proc. žemės sklypo vertės, nustatytos pagal einamųjų metų Žemės verčių žemėlapius (tarybos sprendimas 2015-05-28 Nr. T-165).
 • Nekilnojamojo turto mokesčio tarifas Alytaus mieste – 0,5 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės. (tarybos sprendimas 2019-05-23 Nr. T-156).
 • Smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės, per paskutiniuosius 24 mėnesius investavusios į nekilnojamąjį turtą (pastatų statybą ar rekonstrukciją), kuriame vykdoma įmonės ūkinė komercinė veikla, ir technologinių įrenginių įsigijimą, vieną mokestinį laikotarpį atleidžiamos nuo nekilnojamojo turto mokesčio mokėjimo už nekilnojamąjį turtą, į kurį buvo investuota, ir žemės mokesčio ar žemės nuomos mokesčio už tą žemės sklypą, kuriame yra minėtas nekilnojamasis turtas, o kitus tris mokestinius laikotarpius šie mokesčiai sumažinami 50 procentų, jei investicijos siekia: labai mažos įmonės – ne mažiau kaip 28 962 Eur, mažos įmonės – ne mažiau kaip 144 810 Eur, vidutinės įmonės – ne mažiau kaip 724 050 Eur (tarybos sprendimas 2013-03-28 Nr. T-59).

Alytaus pramonės parkas

Tai puiki galimybė greitai bei naudingai investuoti ir pradėti ar plėtoti verslą. Ir ne tik todėl, kad Alytus išsiskiria labai patogia geografine padėtimi (netoli Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, o pats Alytaus pramonės parkas įsikūręs didžiuliame atskirame rajone), bet ir dėl šių priežasčių:

 • Investuojantiems į pramonės parką taikomos ilgalaikės mokesčių lengvatos, o miesto valdžia laikosi itin palankios pozicijos investuotojų atžvilgiu;
 • Įrengta pramonės parko infrastruktūra;
 • Senas pramonės tradicijas turinčiame mieste – kvalifikuota darbo jėga. Alytuje veikia aukštoji mokykla – Alytaus kolegija, puikiai parengianti vidurinės grandies specialistus, reikalingus pramonės miestui.

Šiandien pramonės parke investuotojų sukurtos ne mažiau 352 darbo vietos ir investuota ne mažiau kaip 36,6 mln. Eur. Šiuo metu Alytaus pramonės parke veiklą vykdo 11 investuotojų.

 • Alytaus pramonės parko valdytoja ir didžiosios dalies žemės sklypų savininkė – Alytaus miesto savivaldybė. Derybos vyksta ir dokumentai tvarkomi be tarpininkų, nerenkami parko valdymo ar infrastruktūros mokesčiai.
 • Pramonės parko žemės paskirtis – pramonės ir sandėliavimo. Gamybinės veiklos pobūdis neapibrėžtas.
 • Plėtojama maisto pramonės, stiklo pramonės, logistikos, baseinų ir baseinų įrangos, buitinės technikos remonto ir prekybos, medienos apdorojimo ir įrengimų gamybos veikla.
 • Alytaus pramonės parkas yra miesto pramonės rajone, 2 km nuo miesto centro. Teritorija užima apie 63,3375 ha plotą.
 • Žemės sklypo metinis nuomos mokestis yra 1,6 proc. žemės sklypo vertės. Sklypo nuoma – iki 99 metų.
 • Alytaus miesto savivaldybė užtikrina bendros inžinerinės infrastruktūros įrengimą Alytaus pramonės parko teritorijoje iki žemės sklypų ribos (vandentiekis, kanalizacija, dujotiekis, ryšio kanalizacija, elektros tinklai). Nauji investuotojai Alytaus pramonės parke turi žemės sklypo (-ų) sutvarkymo darbų kompensavimo teisę (75 proc.) (tarybos sprendimas 2019-12-18 Nr. T-400).
 • Įmonės, per sutartyje numatytą laikotarpį investavusios į naujo objekto statybą ir įrengimą, į kurį kapitalo investicijos pasiekė ne mažiau kaip 500 000 eurų sumą į vieną išnuomoto žemės sklypo hektarą (ne mažiau kaip 5 000 eurų į vieną arą), sukūrusios naujas darbo vietas (ne mažiau kaip 10 naujų darbo vietų į vieną išnuomoto žemės sklypo hektarą) ir pradėjusios veiklą, 7 mokestinius laikotarpius, pradedant tuo mokestiniu laikotarpiu, kurį ši investicijų suma buvo pasiekta, atleidžiamos nuo to žemės sklypo, į kurį investuota, žemės nuomos mokesčio ir nuo naujai sukurto nekilnojamojo turto mokesčio mokėjimo, o kitus 3 mokestinius laikotarpius šie mokesčiai bus sumažinti 50 procentų. (tarybos sprendimas 2019-12-18 Nr. T-400). Kiti pagrindiniai mokesčiai pramonės parke taikomi kaip ir visoje Lietuvos teritorijoje.

Kontaktinė informacija

Vardas Pavardė: Mantas Lisauskas
Pareigos: Vyriausiasis specialistas
Tel. nr: (8 315) 55 139, mob. tel. 8 620 24 483
El. pašto adresas: mantas.lisauskas@alytus.lt
Atgal