Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Konferencijoje apie žiedinę ekonomiką regione – apie ambicingus Alytaus savivaldybės tikslus    

2021 10 08

Penktadienį Alytuje vyksta konferencija „Žiedinė ekonomika regione“, kurioje dalyvauja verslo, politikos bei pilietinės visuomenės lyderiai. Konferencijos rengėjas ؘ– Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai. 

„Tai ne pirma konferencija kai mes kalbame apie žiedinę ekonomiką, pokyčiai nevyksta šiaip sau, jie pirmiausiai vyksta mūsų galvose, o po to prasideda organizacijose, miestuose, regionuose ir visoje Lietuvoje. Miestas šį pavasarį žengė labai didelį žingsnį į priekį patvirtindamas savo strateginį planą iki 2030 metų. Labai ambicingą planą. Jei šiandien 98 procentus gyventojų turime prisijungusius prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų, mums to neužtenka, siekiame viso šimto procentų. Netrukus į miesto gatves  išvažiuos pirmieji elektriniai autobusai. Mūsų tikslas – kad po 8 metų visas miesto viešasis transportas būtų tik toks. Iki 2030 metų sieksime, kad elektromobilių įkrovimo stotelių mieste atsirastų dešimt kartų daugiau. Gal daugeliui tai atrodo kosminiai skaičiai, bet mes planuojame. Gal ne viskas pavyksta taip, kaip norime, tačiau jeigu planuosi ir sieksi pokyčių jie bus“,- konferencijos metu sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigito Leonavičiaus teigimu, globalėjančiame, greitai kintančiame pasaulyje, pilname naujų iššūkių, tenka keistis ir prisitaikyti. 

„Tai bendras mūsų darbas. Todėl ir šiandien į diskusiją pakviesti visi socialiniai partneriai – Vyriausybė, savivalda, verslas, kad galėtume pakalbėti ir aptarti kaip mes visi galėtume tai padaryti ir kurti naujas galimybes“, - pradėdamas konferenciją, sakė jis. 

Savo pranešime Aplinkos apsaugos ministras Simonas Gentvilas akcentavo, kad per dešimtmečius paseno ne tik kai kurie teisės aktai, apibrėžiantys ekonomikos ir ekologijos santykį, bet įgyvendinta ir kai kuriais atvejais neįtikėtina atrodanti pažanga, pavyzdžiui, tvarkant atliekas. 

„Seime iniciavau Laisvosios ekonominės zonos įstatymo pakeitimo projektą. Jis buvo priimtas dar 1995 metais, tam tikros veiklos jame buvo draudžiamos. Pavyzdžiui, atliekų perdirbimas. Šiandien jau reikia vietų, kuriose galėtų kurtis tokio profilio įmonės“, - sakė ministras. 

Jis akcentavo, kad iššūkiai laukia nemaži, tačiau su jais susidoroti Lietuvai tikrai pavyks, kadangi pavyzdžiai aplinkosaugos srityje parodė, kad tai ir verslo, ir savivaldos institucijoms yra įveikiama.

Konferencijoje taip pat kalbama apie Europos žaliąjį kursą, Lietuvos ekonomikos tendencijas ir perspektyvas, žiedinės ekonomikos galimybes ir trukdžius, švietimo vaidmenį kuriant žiedinę ekonomiką

Konferencijoje dalyvaujantys Alytaus miesto, Alytaus rajono, Ukmergės rajono merai ir Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas bei „Novo Nordisk Pharma“ Korporatyvinių reikalų ir viešųjų ryšių vadovė Sonata Matulevičienė diskutavo ir apie tvarų savivaldybių ir verslo bendradarbiavimą.

Konferenciją nuotoliniu būdu galima stebėti čia: https://bit.ly/3DotBKu

Komunikacijos skyriaus informacija
 

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 2)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-10-10