Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Švietimo įstaigų direktoriams pristatytos STEAM centro galimybės

2021 11 22

Po Naujųjų metų, pasibaigus mokinių žiemos atostogoms, neseniai Alytaus kolegijoje atidaryto STEAM centro duris vis dažniau turėtų pradėti varstyti Alytaus miesto savivaldybės mokyklas lankantys mokiniai ir juos ugdantys mokytojai.

Kuo mokiniams galėtų būti įdomus ir naudingas STEAM centras ir kokia veikla čia vyksta, penktadienį domėjosi Alytaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų ir Alytaus profesinio rengimo centro, Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialo direktoriai. Alytaus kolegijoje jiems surengtas STEAM centro pristatymas – parodytos šio centro erdvės ir turima įranga.

Šiame renginyje dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Giedrius Griškevičius ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, jo pavaduotoja Rimvyda Ališauskienė bei šio skyriaus specialistai.

„STEAM veikla įsibėgėja ir šiandien mes – maratone. Pirmiausia mes taip pat mokomės. Intensyvūs ministerijos organizuojami mokymai įtraukia į mokymo veiklas STEAM centro darbuotojus. Maratonas ir viešinimo prasme – kiekvieną dieną po mūsų stogu klega būriai žmonių – nuo pačių mažiausių iki Trečiojo amžiaus universiteto lankytojų“, – STEAM centro veikla džiaugėsi Alytaus kolegijos direktorius Sigitas Naruševičius.

Renginio metu taip pat pristatytas unikalus keturių Alytaus miesto savivaldybės švietimo įstaigų projektas, skirtas inžineriniam mokinių ugdymui. Šiame projekte dalyvauja Senamiesčio pradinė ir Dzūkijos mokyklos, Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija ir Profesinio rengimo centras. Projektą pristatęs Alytaus profesinio rengimo centro direktorius Vytautas Zubras akcentavo inžinerinio mokinių ugdymo galimybes Alytuje. 
Tikimasi, kad prie šio keturių švietimo įstaigų projekto ateityje prisijungs ir Alytaus kolegija. „Mokinys, pradėjęs lankyti pirmąją klasę Senamiesčio pradinėje mokykloje, vėliau ugdymąsi tęsdamas Dzūkijos mokykloje ir Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje, galės mokytis Profesinio rengimo centre arba, baigęs vidurinio ugdymo programą, studijuoti Alytaus kolegijoje ir įgyti aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą“, – apie projekto naudą pasakojo Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.
STEAM centro veiklą susirinkusiems pristatė šio centro vadovė Valė Zdanavičienė. 

Švietimo ir sporto skyriaus vedėją džiugina Alytaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų susidomėjimas STEAM centru. „STEAM centrų Lietuvoje yra dešimt – 7 regioniniai ir 3 metodiniai. Alytaus STEAM centre galės lankytis ne tik Alytaus miesto, bet ir Alytaus apskrities savivaldybių mokyklose besimokantys mokiniai ir rasti tai, ko savo mokyklose jie neturi. Šio centro galimybės yra milžiniškos, tad manau, kad ir mokytojams, ir mokiniams čia bus įdomu bei naudinga“, – pridūrė V. Valūnas. 

Lankytis STEAM centre mokiniai galės nemokamai. Už centre vykdomą veiklą Alytaus kolegijai mokės penkios dėl STEAM veiklos centrų bendradarbiavimo sutartį pasirašiusios savivaldybės. Kitų metų biudžeto projekte Alytaus miesto savivaldybė yra numačiusi lėšas STEAM veiklai finansuoti.

Komunikacijos skyriaus informacija

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-11-23