Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Nebijome kalbėtis (ne)patogiomis temomis

2021 10 25

2019 m. rugsėjo mėnesį startavo Europos Komisijos projektas „BRIDGE: vietos bendruomenių stiprinimas efektyviai kovai su smurtu lyties pagrindu artimoje aplinkoje“, kurio tikslas – bendradarbiaujant su savivaldybėmis (projekte pasirinktos trys bandomosios savivaldybės: Alytaus miesto, Jonavos ir Ukmergės rajono), sukurti tarpinstitucinio bendradarbiavimo algoritmą, pritaikytą konkrečios savivaldybės kontekstui, smurto artimoje aplinkoje klausimais. 

Projektą įgyvendina Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su  Lietuvos žmogaus teisių centru ir Lygių galimybių plėtros centru bei agentūra Nomoshiti (kūrybiniai sprendimai).

Pirmą kartą Lietuvoje sukurtas instrumentas, padedantis suvienyti specialistų pastangas ir panaudojant turimus institucijų išteklius, siekiant efektyviau apsaugoti asmenis nuo smurto artimoje aplinkoje. Svarbu tai, kad algoritmas buvo sukurtas remiantis pusiausvyra tarp sprendimų priėmėjų ir konkrečių sričių specialistų įsitraukimo. Tai suteikia galimybę įvairių institucijų specialistams pamatyti bendrą reagavimo į smurtą artimoje aplinkoje vaizdą ir suprasti jų vaidmenį visame komplekse. Pats algoritmas nustato mechanizmus, kurie sukuria prielaidas glaudžiam viešojo ir nevyriausybinio sektorių bendradarbiavimui tiek teikiant pagalbą aukoms, tiek užkertant kelią smurtui artimoje aplinkoje.

Šių metų spalio 20 d. Alytaus miesto savivaldybės administracijos tarybos posėdžių salėje vyko Koordinuoto institucijų atsako į smurtą artimoje aplinkoje algoritmo pristatymas visuomenei.  Susitikime dalyvavo Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė ir mokslo darbuotoja Vilana Pilinaitė, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Ona Balevičiūtė, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Rimvyda Ališauskienė, Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Rima Mockevičienė, Alytaus miesto moterų ir vyrų krizių centrų vadovai,   Alytaus miesto savivaldybės seniūnaičiai, daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkai.

Ekspertė Margarita Jankauskaitė renginio dalyvius supažindino su algoritmo kūrimo procesu Alytaus mieste. Atkreipė dėmesį į prevencijos svarbą, jauno žmogaus nuostatų formavimą, stereotipinių pažiūrų įtaką visuomenės gyvenime. 

Gera žinia, kad projektas pateko į Europos regiono projektų „Inovacijų politikoje“ apdovanojimų finalą ir yra vienas iš 10 finalistų projektų kategorijoje „Žmogaus teisės naujovės politikoje“.

Švietimo ir sporto skyrius informacija
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-10-27