Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Lapkričio 29-tąją paminėjome tautos didvyrio žūties metines

2020 11 30

Neliks duonos su druska – liks tėvynė
(Just. Marcinkevičius )   

Be didvyrių, be jų kilnios aukos mūsų tauta šiandien nešvęstų laisvės. Nors praėjo jau daug metų  nuo rezistencinės kovos Lietuvoje, mes šiandien su didele pagarba ir pasididžiavimu minime vieno  iš tos kovos didvyrių Adolfo Ramanausko-Vanago ir gimimo, ir mirties metines, minime jį kaip   herojiškos, stojiškos laikysenos žmogų. Lapkričio 29-oji – 63-iosios partizanų vado žūties metinės. Jis buvo žiauriai nukankintas 1957 metais. ir, kaip istorikas Arvydas Anušauskas rašo savo knygoje „Aš esu Vanagas“ – paskutinio partizanų vado sulaikymas ir įvykdyta jam mirties bausmė reiškė vieno reikšmingiausių ir skaudžiausių Lietuvos etapų pabaigą. Tačiau didvyrių darbai ir jų auka be galo svarbūs mums šiandien. 
Šįmet, vaiskų lapkričio 29-osios sekmadienį, dėl šaly esančio karantino tik keletas gimnazijos mokinių ir mokytojų (I b klasės mokiniai, jų auklėtoja Eglė Barysienė  ir  mokytoja Janė Zelenienė) susirinko prie gimnazijos kiemely esančios Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo lentos ir žvakių šviesa, gėlių puokšte bei tylos minute pagerbė vado atminimą.  

Janė Zelenienė, 
Alytaus  Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

 

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 1)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-30