Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Kauno dailininkų paroda Alytaus kultūros centre – „Invazija“

2021 11 05

Alytuje, pirmą kartą po nepriklausomybės atkūrimo, rengiama didelės apimties, plačiaformatė Kauno dailininkų paroda. Profesionalūs Kauno dailininkai parodoje „Invazija“,  Alytaus miesto vizualaus meno mylėtojams pristato pastaraisiais metais sukurtus, pagrindinėms vizualaus meno sritims priskiriamus kūrinius. Šis projektas yra ambicingos Alytaus dailės galerijos iniciatyvos Alytuje - didžiausiame Pietų lietuvos regiono mieste, pristatyti visų penkių didžiųjų Lietuvos miestų žymiausių profesionalių dailininkų (vizualaus meno kūrėjų) kūrybą. Alytuje, Alytaus dailės galerijos primtakės VšĮ „EGARTA“ jau buvo surengtos Šiaulių, Panevėžio ir Vilniaus dailininkų parodos. Šis projektas – sekmingas Alytaus dailės galerijos vykdomos kultūrinių mainų programos, apimančios ir šeštą pagal dydį Lietuvos miestą Alytus tęsinys, vienas iš įvadinių renginių prisidedantis prie Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022 ir „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ kultūrinio maratono.
 
Koncepcija

Naujos realybės poveikis verčia permąstyti savo ir pasaulio santykius šiame dabarties vyksme, suvokti naujuosius kontekstus. Taip dažnai (jau anais laikais) girdėta frazė Force Majeure, realizavosi supurtydama ir taip neramų gyvenimą, visomis prasmėmis persmelkė bei užkodavo dilemą - ieškoti asmeninio pasiteisinimo ar priimti būtinosios realybės diktatą, siekiant geriausios išeities (iš)gyvenimo sprendimams.

Pastarieji metai vienaip ar kitaip padarė poveikį daugeliui, kažkam naujų galimybių poveikį, kažkam negrįžtamą... Įvairialypio globalizmo chimeriška elektra, skvarbiais nervų jungčių raizginiais vienus jau privertė, kitus verčia, trečius visais būdais vilioja ar atbaido naujai reaguoti. Atoveiksmis masinis ir kartu individualus - kaip šiuolaikinės egzistencinės kančios Edvardo Munko (norv. Edvard Munch) ŠAUKSME. Tik šį kartą su dabarties nerimu paliečiančiu globaliai „epokalipsinės“ naujos reakcijos į realybę išraiška, pavadinta „naujoji realybė" – kaip susitarus visame pasaulyje vis dažniau lydima ŠAUKSMO įvardinamu - IŠ(ŠŪKIU).

Iš(šūkiu)/šauksmu - kad apsigintum, iš(šūkiu)/šauksmu - kad išgyventum, iš(šūkiu)/ šauksmu - kad apgintum nuo visko, kas susiję su IŠ(ŠŪKIU)/ŠAUKSMU/INVAZIJA, kuri gali niekada ir neįvykti arba jau prasidėjo vyksmas:

invazija į melą - invazija į tiesą; invazija į agresorių - invazija į tėvynę; invazija į valdžią - invazija į pilietį; invazija į priemones - invazija į tikslą; invazija į baimę - invazija į drąsą; invazija į juodą - invazija į baltą; invazija į neapykantą - invazija į meilę; invazija į vyrą - invazija į moterį; invazija į praeitį - invazija į ateitį; invazija į vaiką - invazija į senolį; invazija į skausmą - invazija į laimę; invazija į laikinumą - invazija į amžinybę; invazija į kūną - invazija į pelenus; invazija į ugnį - invazija į vandenį; invazija į būtį - invazija į nebūtį; invazija į kūrybą – KŪRYBA į invaziją.

Čia ir dabar suartėję liūdesys ir džiaugsmas generuoja aplink visa ko neaprėpiamą begalybę nuojautų, kurios tarsi neria į giliausią nežinios bedugnę iš kurios, lyg iš sunkiausios juodosios skylės, jau sielos radiacijos bangomis išspinduliuojama kūrybos tiesa neutralizuoja INVAZIJĄ. 

Parodos iniciatorius:
Alytaus dailės galerija
Parodos rengėjai:
Alytaus dailės galerija, Lietuvos dailininkų sąjunga Kauno skyrius
Projekto vadovas, kuratorius Evaldas Grinius
Tel. Nr. 8 607 11735
El. p. alytusartgallery@gmail.com FB  https://www.facebook.com/evagrinius  

Koordinatorė, kuratorė Rebeka Bruder
Tel. Nr. 8 685 36986 
El. p. rebekabruder@gmail.com FB https://www.facebook.com/rebeka.bruder
Partneris:
Alytaus kultūros centras

Projektas rengiamas VšĮ Alytaus dailės galerija, LDS Kauno skyriaus lėšomis
https://www.facebook.com/alytausdailesgalerija/
http://www.ldsajunga.lt/Kauno_skyrius 
https://alytuskc.lt/ 

Nuorodos
https://www.facebook.com/events/160728752918690?ref=newsfeed  
https://alytuskc.lt/renginys/kauno-dailininku-paroda-invazija/ 
https://renginiai.kasvyksta.lt/94202/invazija 
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 1)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-11-09