Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Iš kelionės į Strasbūrą

2021 10 18

2021 m. rugsėjo 28 d. „Alytaus naujienų“ Nr.109 (13632) skaitėme Deimantės Visockaitės  iš Putinų gimnazijos IIIb klasės parengtą  interviu „Editos sėkmės istorija“ – pokalbį su Putinų gimnazijos IIIa klasės mokine Edita Kazlauskaite, MEPA projekto jaunesniąja ambasadore.
Mūsų  Edita jau grįžo iš kelionės į Strasbūrą , kur  vyko Europos jaunimo renginys(EYE). Štai ką ji papasakojo, kokį balsą  išgirdome.
„Spalio 6 d. anksti ryte  keturiasdešimt mokinių, studentų ir mokytojų išvykome į Europos parlamento būtinėje -  Strasbūre - vykusį Europos jaunimo renginį su viltimi pasisemti naujų idėjų, žinių ir patirčių. Susirinkome  iš  įvairiausių Lietuvos kampelių - iš Molėtų, Panevėžio, Tauragės, Vilniaus ir daug kitų miestų. Ir visi  tuo pačiu tikslu – dalyvauti Europos Parlamento organizuojamame renginyje jaunimui.
Po dviejų  kelionės autobusu dienų pagaliau privažiavome Strasbūrą. Renginys vyko Europos parlamente ir tuo tikslu  renginiui įkurtame kiemelyje lauke. Praėjus visus patikrinimus ir apsaugos tarnybas  iš karto puolėme į paskaitas ar darbo grupeles. Kadangi kiekvienas dalyvis turėjo galimybę pats pasirinkti veiklas, kuriose norėjo reikštis, - darbo grupės, paskaitos, situacijų žaidimai/imitacija, ekskursija po parlamentą - kiekvienam teko dirbti su nepažįstamais žmonėmis iš visos Europos.
Galbūt labiausiai įsiminė susitikimas su prof. Liudu Mažyliu, kuris, atsimenate, Vokietijos archyvuose rado 1918 m. vasario 16 d .Lietuvos Nepriklausomybės akto originalą.  L. Mažylis šiltai priėmė mūsų lietuvių grupę ir papasakojo plačiau apie Europos parlamento veiklą ir struktūrą, mielai atsakė į visus kilusius klausimus ir netgi aprodė šiek tiek parlamento patalpų. 
Antrąją renginio dieną neturėjome labai daug laiko dėl ilgo kelio namo, tačiau netgi ir tiek mažai  turint laiko  mes atradome įdomios veiklos - susipažinome su visu EYE renginio miesteliu ir jo privalumais. Visas miestelis buvo puikiai pritaikytas įvairiausiems mūsų poreikiams. Tiesiog  nuostabu.
Ketvirtąją dieną išvažiavome namo. Nors  atrodo, kad po tokio renginio turėjau liūdėti, nes laikas, skirtas įspūdžių kaupimui,  patirčiai plėsti,  baigėsi, bet  visiškai  taip nebuvo. Visos kelionės metu tiek į Strasbūrą, tiek važiuojant namo, kiekvieną dieną mes sustodavome nepaprasto grožio, kvapą  gniaužiančiuose  miestuose. Per 5 dienas  spėjome aplankyti Strasbūro (Prancūzija), Veimaro, Drezdeno (Vokietija), Varšuvos (Lenkija) nuostabius senamiesčius ir kitas įžymias vietas. 
Labai džiaugiuosi, jog  galėjau  dalyvauti šiame nuostabiame  renginyje ir pamatyti tiek daug įspūdingų  Europos miestų ir vietovių
           

Edita Kazlauskaitė, Putinų gimnazijos  IIIa kl. mok.             

Įvertinti naujieną



Balsai -/5 (Balsų 1)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-10-19