Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Dainavos progimnazijoje atidarytas Sensorinis kambarys

2021 10 28

Mokyklos gimtadienį švenčiančioje Alytaus Dainavos progimnazijoje trečiadienio popietę atidarytas Sensorinis kambarys. 

Naujos mokyklos erdvės atidarymo renginyje dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis, mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė, tarybos nariai, savivaldybės administracijos darbuotojai, buvę mokyklos mokiniai, rėmėjai, mokyklos Tėvų tarybos tėvelių atstovai, VšĮ „Penki pojūčiai“ direktorė Gabrielė Tervidytė-Arandi, kiti svečiai. 
„Neseniai jūsų mokykloje atidarėme Gamtos mokslų laboratoriją, o šiandien – naują Sensorinį kambarį, kurio mokyklai tikrai reikia. Džiaugiuosi, kad mokykla daro proveržį ir mokiniams reikalingus pokyčius. Linkiu vieno dalyko – kad šio Sensorinio kambario nereikėtų,  kad vaikai čia kuo rečiau užsuktų. Deja, gyvenimas yra kitoks, tad tikiuosi, kad tie vaikai, kurie čia apsilankys, nusiramins ir su šypsena sugrįš į namus“, – sveikindamas progimnazijos bendruomenę naujos erdvės atidarymo proga sakė Alytaus miesto savivaldybės meras N. Cesiulis.

Sensorinio kambario atidarymo proga mokyklos bendruomenei miesto vadovas ir mero pavaduotoja J. Šukevičienė įteikė 300 Eur čekį reikiamoms priemonėms įsigyti.
„Sensorinis kambarys nėra naujiena Lietuvoje, gal Alytuje jis ir yra naujiena. Kadangi  mokykloje turime daugiau nei 30 vaikų, kurie turi specialiųjų ugdymo poreikių, ieškojome kaip pagelbėti mokytojams jų darbe ir kaip galėtume padėti vaikams, kad jie galėtų mokytis. Dairėmės į kaimyninius miestus. Apsilankę Druskininkų „Saulės“ gimnazijoje ir pasitarę su mokyklos bendruomene, nutarėme imtis idėjos įgyvendinimo“, – apie kilusią idėją įkurti Sensorinį kambarį pasakojo Dainavos progimnazijos direktorė Edita Matulevičienė.
Pasak progimnazijos vadovės, Sensorinis kambarys bus skirtas ne tik specialiųjų poreikių turintiems vaikams, bet ir visiems Dainavos progimnazijos mokiniams bei šios įstaigos darbuotojams skirta erdvė.

Dainavos progimnazijos direktorė E. Matulevičienė padėkojo Sensorinį kambarį padėjusiai įkurti VšĮ „Penki pojūčiai“ direktorei G. Tervidytei-Arandi.

„Šiais laikais mes visi suprantame, kad psichoemocinės higienos būtinybė reikalinga mums  visiems, nepriklausomai nuo to, turime problemų ar jų neturime, gerai ar blogai miegame naktį, ar esame fantastiškai įsibėgėjęs mersedesas ar prasta volga. Tokios erdvės kaip Sensorinis kambarys padeda grįžti į save, tad naudokime sensorines erdves visiems. Manau, jos turėtų atsirasti visose viešose vietose, kur yra žmonių srautai, kur žmonės patiria kad ir momentinius sunkumus“, –  Sensorinio kambario privalumus įvardijo G. Tervidytei-Arandi.
Sensoriniame kambaryje įrengtas vibrodušas, paklotos kokybiškos minkštos grindys, sumontuotas 3D pojūtį sukuriantis trumpo spindulio projektorius. 

Prieš šios naujos erdvės atidarymą Dainavos progimnazijos Mokyklos pagalbos specialistai ir pradinių klasių mokytojai baigė specializuotus mokymus. 
Naujame Sensoriniame kambaryje Dainavos progimnazijos mokiniai galės apsilankyti pasibaigus rudens atostogoms.

Komunikacijos skyriaus informacija 
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-10-28