Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Antano Jusevičiaus paveikslai – viena iš kūrybinio kelio stotelių

2021 11 10

Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos erdvės užsipildė gyvais, savas istorijas bylojančiais paveikslais. Suktas šypsenėles nutaisę ryškialūpiai katinai, putliaformės moterėlės, piktaveidžiai vyriškiai ir įvairiausios pasikartojančios formos bibliotekos lankytojus nejučia priverčia stabtelėti ir ieškoti visų šių vaizdinių autoriaus pavardės. Tada tampa aišku, kad paveikslų parodą bibliotekos fojė įkurdino Antanas Jusevičius.

Nagingas tautodailininkas Antanas Jusevičius apdovanotas įvairialypiu talentu – jis reiškiasi kaip medžio drožėjas, skulptorius, tapytojas, keramikas, fotografas. Kaune gimęs, augęs ir ilgai gyvenęs, prieš keletą metų Antanas Jusevičius su šeima ir savo tvarinukais persikėlė gyventi į Dzūkiją – Alytaus rajone, Makniūnuose surado namus Dzūkijos gamtos prieglobstyje.

Pristatydama parodą lankytojams bibliotekos darbuotoja Agnė Grigaliūnė kalbėjo:
„Per šias kelias dienas, kai jau Antanas yra pasikabinęs savo darbus pas mus, pastebėjau labai įdomių reakcijų. Vieni grožisi, kiti stebisi, treti bando kažkaip išlukštenti tas istorijas – kodėl būtent taip nutapė, iš kur kilo tos įdomios idėjos. Aš manau, kad kūryba, kokioj ji bebūtų formoj, jeigu ji kelia klausimus, kelia diskusiją, tai jau yra pavykusi kūryba. Antano paroda yra būtent tokia.“

Pats autorius, anksčiau teigęs, jog piešėjas jis esąs prastas, savo minties, tiesa, nežinia, ar teisingos, neišsižada ir dabar. Parodos atidarymo renginyje jis pasisakė taip:
„Paveikslai tai buvo lyg ir priedas prie skulptūros. Dabar jau tuo neužsiimu, nes jau ir akys nebe tokios, ir sveikata nebe ta. Išbandžiau visas, kiek tik įmanoma, meno formas – tapybą, drožybą, fotografiją. Tik įvaldęs kitokią medžiagą gali pasijusti aukštesniame lygyje, nei buvai. Namuose, Makniūnų kaime, pabandžiau padaryti daugumos savo darbų ekspoziciją (muziejus gal būtų per skambus žodis) – kad būtų viskas surinkta vienoj vietoj ir žmonės galėtų atvažiuoti ir žiūrėti mano darbus. Jeigu būsit šone kur Makniūnuose, prašom, užvažiuokit, užeikit, visada priimsiu. Aš ten turiu gana didelę ekspoziciją. Ekspozicija – ir betono, ir medžio. Mano darbai – didelės kompozicijos, daug filosofinio prado su žmogiškuoju elementu.“

Antano Jusevičiaus paveikslų paroda Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) veiks iki lapkričio pabaigos. Maloniai kviečiame.

Jūratė Čėsnaitė
Ilonos Krupavičienės nuotr.

 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-11-10