Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Alytuje bus atidaryta Jono Meko šimtmečiui skirta paroda „Semeniškių idilės“

2022 05 09

Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) gegužės 13 d. 16 val. bus pristatyta fotografijų paroda Jono Meko šimtmečiui paminėti „Semeniškių idilės“. Renginyje dalyvaus parodos sumanytojas ir kuratorius Tomas Ivanauskas.

2022-aisiais metais minime Jono Meko gimimo šimtmetį. Mini ne tik Lietuva, bet ir visas pasaulis, juk J. Mekas buvo pasaulio pilietis. Gimęs 1922 m. Semeniškiuose, Biržų raj., 1944 m. kartu su broliu Adolfu pasitraukė į Vakarus. Penkerius metus praleido įvairiose darbo bei pabėgėlių stovyklose Vokietijoje, o 1949 m. emigravo į JAV ir apsistojo Niujorke.

Gimtosios žemės bei namų ilgesys, o kartu ir tėvų įskiepytos gyvenimo vertybės puikiai atsiskleidė brolių Mekų rašytuose ir 2019 m. paviešintuose laiškuose mamai bei kitiems namiškiams. Leidinys „Jonas ir Adolfas Mekai. Gyvenimo lai(š)kai“ (sud. Kęstutis Pikūnas) jau atrado kelią pas skaitytojus. Beje, šios knygos sutiktuvės prieš porą mėnesių įvyko ir Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje.

Pirmą kartą į gimtuosius Semeniškius J. Mekas, kartu su broliu Adolfu bei jo žmona Pola Chapelle grįžo tik 1971 m., praėjus 27 metams po išvykimo. Sunku įsivaizduoti ką broliams reiškė grįžti į gimtąjį kraštą po šitiek metų. Sugrįžimo akimirkas bei savo jausmus abu Mekai užfiksavo kino juostoje ir sukūrė po filmą.
Sugrįžusį J. Meką taip pat užfiksavo. 1971 m. – fotografai Antanas Sutkus bei Viktoras Kapočius, o 1977 m. – Algimantas Kunčius bei J. Meko žmona Hollis Melton. Iš šių akimirkų ir sudaryta paroda „Semeniškių idilės“, o daugelis fotografijų eksponuojamos pirmą kartą.

Dar būdamas Vokietijoje, 1948 m. J. Mekas parašė pirmąjį eilėraščių rinkinį „Semeniškių idilės“, į kurį sudėjo visą gimtojo krašto ilgesį ir meilę. Parodos, kuri ir pavadinta eilėraščių rinktinės vardu, lankytojai turės unikalią galimybę išgirsti visus 26, paties J. Meko skaitomus eilėraščius.

Maloniai kviečiame apsilankyti. Paroda bibliotekoje veiks iki birželio 3 dienos.

Parodą organizuoja Lietuvos nacionalinis dailės muziejus.
Parodos partneris – Jono Meko vizualiųjų menų centras.

Organizatorių inf.
A.Sutkaus nuotrauka

 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-05-09