Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Atrask galimybes su asmeniniu asistentu

2022 09 26

Renginio laikas: 2022 m. rugsėjo 27 d. 13.00 val.
Renginio vieta: Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka, Seirijų g. 2, Alytus Trukmė: 2 val. 30 min.

Kampanijos „Atrask galimybes“ tikslas – skleisti informaciją ir supažindinti visuomenę su asmeninės pagalbos teikimo procesu bei pagalbos kuriamomis galimybėmis žmogui su negalia bei jo artimiesiems. Susitikime išgirsite autentiškus pasakojimus, ką tenka patirti, išgyventi žmogui, turinčiam kokią nors matomą ar nematomą negalią kasdien, kaip keičia, praturtina jo gyvenimą asmeninis asistentas ir, kaip asmeninė pagalba gali pakeisti gyvenimą. Taip pat, ką galime padaryti kiekvienas, kad gerėtų žmonių, bendruomenių ir organizacijų tarpusavio susikalbėjimas, dalijimasis informacija, atrastume galimybes įgalinti skirtingas socialines grupes kartu per veiklas, bendrus užsiėmimus bei pažinimą.

Renginio metu vyks diskusija, kurios metu bus galima užduoti klausimus, išgirsti atsakymus, kurie paneigtų visuomenėje tvyrančius mitus apie asmeninę pagalbą ir sužinoti atsakymus į visus rūpimus klausimus. Tai padaryti pagelbės Alytaus m. bei Alytaus rajono socialinių programų koordinatoriai, asmeninės pagalbos gavėjai bei teikėjai, socialinių paslaugų organizatorių atstovai. VšĮ "Gerumo skraistė" direktorė Gita Mickevičiūtė, asmeninė asistentė Silvija Ditauskienė atkreips dėmesį į tai, kad, daugėjant sergančiųjų demencija ir Alzhaimerio liga, labai svarbi asmeninė pagalba būtent šios grupės žmonėms.

Renginyje taip pat dalyvaus ir asmenine patirtimi dalinsis radijo laidų vedėja, žurnalistė, muzikos kūrėja ir atlikėja, keliautoja Irma Jokštytė. „Aš nebijau gyventi“, - sako Irma. Kelionės – vienas to pavyzdžių, o kurioziškų situacijų keliaujant tolimose šalyse jai nestinga. Nors ji sakosi nebijanti juoktis iš beviltiškų, net kartais „graudžiai komiškų“ situacijų, kuriose atsiduria kasdien, drąsia savęs vadinti nėra linkusi. „Nesu labai drąsi, esu protingai drąsi“, – teigia su regėjimo negalia gyvenanti Irma ir kviečia nebijoti gyventi visus, o tam labai gali pagelbėti asmeninis asistentas.

Rūtos Kupčinskaitės ir Tado Bartaševičiaus vedama praktinė patirtinė dalis, apie tai, ką turėtų žinoti asmeninis asistentas ir ne tik, kurios metu susipažinsite su negalios tipais, norintys galės įveikti konkrečias situacijas, naudojant žmonių, turinčių negalią techniką (neįgaliojo vežimėlį, neregio lazdelę, vaikštynę). Net būdama pakankamai savarankiška, Rūta naudojasi asmenine pagalba ir džiaugiasi, kad taip ji tampa mažiau priklausoma nuo savo šeimos narių. Tadas yra baigęs asmeninio asistento rengimo kursus ir realiai žino šio darbo subtilybes.

Visi kartu ieškosime atsakymų į klausimus, ką ir kaip turėtume padaryti kiekvienas, kad atrastume asmeninės pagalbos teikimo ir organizavimo ypatumų privalumus.

Renginio vedėja ir moderatorė – LRT radijo laidos ir iniciatyvos „Draugystė veža“ autorė ir vedėja Žydrė Gedrimaitė.


PROGRAMA

12.30 – 13.00 Registracija.
13.00 – 13.10 Vedėjos prisistatymas, kampanijos bei renginio pristatymas, pirmojo pašnekovo pristatymas.
 
13.10 – 13.35 Irmos Jokštytės pasakojimas: „Nesu labai drąsi, esu protingai drąsi. Nebijokite ir jūs, o su asmenine pagalba bus drąsiau“
13.35 – 13.40 Vedėjos apibendrinimas ir antrosios istorijos pristatymas.
13.40 – 14.05 VšĮ "Gerumo skraistė" direktorė Gita Mickevičiūtė ir asmeninė asistentė Silvija Ditauskienė. Asmeninė pagalba – labai svarbi priemonė sergantiesiems demencija, Alzhaimeriu ir kitomis psichinės sveikatos ligomis.
14.05 – 14.10 Vedėjos apibendrinimas ir praktinės patirtinės dalies pristatymas.
14.10 – 15.25 Rūtos Kupčinskaitės ir Tado Bartaševičiaus vedama praktinė patirtinė dalis, apie tai, ką turėtų žinoti asmeninis asistentas ir ne tik, kurios metu susipažinsite su negalios tipais, norintys galės įveikti konkrečias situacijas, naudojant žmonių, turinčių negalią techniką (neįgaliojo vežimėlį, neregio lazdelę, vaikštynę). Klausimai – atsakymai apie asmeninės pagalbos teikimo ir organizavimo ypatumus.
15.25 – 15.30 Vedėjos apibendrinimas ir atsisveikinimas.

Kampaniją „Atrask galimybes“ inicijuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Daugiau informacijos apie asmeninės pagalbos teikimą ieškokite Neįgaliųjų reikalų departamento svetainėje www.ndt.lt bei „facebook“ paskyroje.
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-26