Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Alytaus verslo forume – apie verslą regionuose, ekonominius pokyčius, lyderystę, finansavimą

2022 09 23
Alytaus verslo forume – apie verslą regionuose, ekonominius pokyčius, lyderystę, finansavimą

Penktadienį Alytuje įvyko verslo forumas „Gyvenu čia – dirbu visame pasaulyje“. Jame kalbėta apie verslą regionuose, ekonominius pokyčius, lyderystę, finansavimą verslui ir kitomis temomis.

„Šiandieninė situacija verčia diskutuoti ir aš galvoju, kad tai, ką patyrėme per pastaruosius keletą metų, nepatyrėme per dešimtmetį. Viskas prasidėjo nuo pandemijos, kuomet turėjome daug nežinomųjų. Sustojo verslai, paslaugos ir kiti dalykai, tačiau vieni išgyveno, kiti ne, kai kas transformavosi, keitė kryptis, naudojosi parama. Šiandien ant kojų besistojančiam verslui vėl nauji iššūkiai. Atrodo neseniai kalbėjome, kad trūksta darbuotojų, tačiau geopolitinė situacija suvaidino tam tikrą vaidmenį ir į Lietuvą atvyko trūkstama darbo jėga. Kalbėjome ir apie sutrūkusias logistikos grandines, išaugusius kaštus, o dabar jau kalbame apie energetinių išteklių kainų augimą. Kalbamės su verslu, ką galime daryti, tačiau miestas šiandien ne tiek ir daug gali padaryti, daug ką nulems Vyriausybės sprendimai. Tačiau šiandien turime kalbėti apie ateitį, kas mūsų laukia ir kaip atrodys pasaulis. Šiandienos tema labai aiškiai parodo, kad nuotolinis darbas išmokė mus labai daug dalykų. Mes matome tuštėjančius miestus ir pilnėjančius regionus. Tam tikros tendencijos džiugina. Šiandieną svarbu kalbėti kaip miestas augs ir klestės ir ko reikia miestui“,- forumo atidarymo metu kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Įmonių grupės „Teltonika“ įkūrėjas ir prezidentas Arvydas Paukštys pristatė savo įmonės ateities perspektyvas. Šiandien įmonė per mėnesį pagamina 500 tūkstančių įvairių produktų, kuriuos eksportuoja į daugiau nei 160 šalis ir toliau plečia savo gamyklas Lietuvoje: labai greitai planuojama atidaryti dar vieną Molėtuose.  Bendrovės planuose – kuo daugiau detalių pagaminti Lietuvoje, o ne eksportuoti iš kitų šalių.
„Mes stengiamės ugdyti talentus, nes juos reikia auginti su meile, pasitikėjimo ir pagarbos kultūroje. Per 15 metų mūsų įmonėje buvę vadybininkai užaugo tam tikrų sektorių vadovais. Mums svarbu, kad ir regionuose dirbtų žmonės ir gautų tokius pat atlyginimus kaip Vilniuje. O Alytaus miestui reikia rimtų investuotojų, kurie padėtų dirbti ir užsidirbti, sukurtų daug naujų darbo vietų“.

Alytaus šilumos tinklų generalinis direktorius Mindaugo Nevardausko  teigimu, šildymo iššūkiai padidino konkurenciją biokuro kainų rinkoje. 
„Visi kalbame apie renovacija, bet ne visi jai pasiryžta, tačiau ji yra ne tik taupymas, bet ir energetinės būklės atstatymas. Savivaldybė gali didinti vadybinį pajėgumą, šviesti gyventojus apie geruosius pavyzdžius, parengti papildomą naudų paketą, nustatyti tikslus administratoriams ir juos pasiekus skatinti finansiškai. Alytaus miesto gyventojams pagal skaičiavimus šildymo kainos turėtų didėti iki 20 proc., spalio mėnesį jos gali būti didesnės tačiau lapkritį sumažėti ir vėliau stabilizuotis, žinoma viskas priklausys nuo oro sąlygų, reguliavimo ir kitų aspektų“. 

Alytuje gimęs ir augęs buvęs ilgametis „Vita Baltic international“ porolono gamyklos generalinis direktorius, atstovaujantis vieną Didžiausios Europoje lanksčių poliuretanų gamybos įmonę The Vita Group Šiaurės regiono direktorius Vladislavas Gunevičius skaitydamas pranešimą „Gyvenu čia” ne tik pasakojo kaip sekėsi kurti įmonę nuo nulio, bet ir sakė, kad tai, kuo mes gyvenam šiandien, mes sukūrėme vakar. „Kviečiu tai prisiminti ir jums, nes rytdiena yra labai svarbi. Linkiu stengtis kurti ne tik sau bet, ir aplinkai. Jauniems verslams linkiu turėti išsiskaičiavus pagrindinį planą ir nepamiršti, kad planas B ir C turi būti šalia. Nepamiršti optimizmo. Turėti idėjininkų ir partnerių, kurie tave palaikytų“. 

Pranešimus taip pat skaitė „Swedbank“ vyresnysis ekonomistas Vytenis Šimkus ir Mykolo Romerio universiteto docentas Marius Laurinaitis ,Teisės ir FinTech studijų programos vadovas. 

Forumo metu vyko ir diskusija apie hibridinės realybė diktuojamą lyderystę. Joje dalyvavo bendrovės „TexTera“ vadovė Ramunė Žemienėnė, bendrovės „Kautra“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas, didžiausios Europoje lanksčių poliuretanų gamybos The Vita Group Šiaurės regiono direktorius Vladislavas Gunevičius ir bendrovės „VA statyba“ vadovas Virginijus Almanaitis. 

Forumo pabaigoje vyko teatralizuotas Alytaus miesto teatro aktorių „Alytaus - Lietuvos kultūros sostinė 2022“ pasirodymas.

Peržiūrėti forumą galite čia: https://www.youtube.com/watch?v=tbGDYyhc5CQ

Komunikacijos skyriaus informacija

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-23