Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Kviečiame prisijungti prie Europos atliekų mažinimo savaitės

2021 11 15

Kasmet lapkričio 20-28 dienomis organizuojama Europos atliekų mažinimo savaitė – visose Europos šalyse vienu metu vykstanti kampanija. Jos metu siekiama ugdyti visuomenės sąmoningumą tvariai naudojant išteklius ir tvarkant atliekas. Šiemet savaitės tema – žiedinės bendruomenės. LR Aplinkos ministerija kviečia įstaigas, įmones, nevyriausybines organizacijas, bendruomenes siūlyti iniciatyvas ir idėjas šios savaitės renginiams.

Šiais metais siūloma dėmesį sutelkti į naujų žiedinės ekonomikos plėtros galimybių paieškas atsigręžiant į bendruomenes, kviečiant jas veikti, kartu rūpinantis atliekų prevencija ir mažinimu. 

Lietuvoje šiuo metu daugiausiai problemų kelia mišrios komunalinės atliekos. Jų sraute net 50,2 proc. yra biologiškai skaidžių atliekų, iš jų 15 proc. – maisto ir virtuvės atliekos. Siekiant sumažinti šių atliekų kiekį, būtina jų prevencija, atskiras surinkimas arba kompostavimas susidarymo vietoje. Priemonės šiam tikslui pasiekti numatytos naujojo laikotarpio Valstybiniame atliekų prevencijos ir tvarkymo plane.

Dar dažnai pasitaiko atvejų, kai žmonės padangų, buityje susidarančių baldų, tekstilės, elektronikos, statybinių atliekų atsikrato miške ar pakelėje, sumeta į mišrių ar antrinių žaliavų konteinerius arba palieka šalia jų. Be to, dalis gyventojų neteisingai rūšiuoja antrines žaliavas, į jų konteinerius meta netinkamas perdirbti atliekas. Antrinių žaliavų rūšiavimo konteineriuose tokių atliekų randama iki 35 proc. pagal svorį.  

Visuomenės sąmoningumui didinti skatinamos informacinės ir šviečiamosios iniciatyvos – akcijos, konkursai, dirbtuvės, edukaciniai užsiėmimai, diskusijos, kai keičiamasi idėjomis, kaip išvengti atliekų, jas perdirbti ar panaudoti dar kartą, mokoma jas tinkamai tvarkyti ir pan. Visos veiklos turi būti pagrįstos principu: sumažinti, panaudoti dar kartą, perdirbti.

Europos atliekų mažinimo savaitę šalys organizuoja įvairius renginius. Į juos įsitraukia ne tik valstybės institucijos, bet ir verslas, mokslo, švietimo įstaigos, bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos. 

Kviečiame  prisijungti prie minėtos iniciatyvos ir įstaigose organizuoti renginius Europos atliekų mažinimo savaitei.


Aplinkos apsaugos skyriaus informacija
 

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-11-15