Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Įvertinta miesto mikrorajonuose esančių takų būklė: daugelis bus remontuojami

2021 08 19

Trisdešimt, keturiasdešimt ar net daugiau metų remonto nematę pėsčiųjų ir dviračių takai mikrorajonuose kelia daugeliui gyventojų nepatogumų, jais ne tik sunku praeiti, bet ir pravažiuoti su neįgaliojo vežimėliu, paspirtukais, dviračiais, riedučiais ar vaikų vežimėliais. Trečiadienį miesto takus bei šaligatvius, pravažiuodami paspirtukais, apžiūrėjo Alytaus miesto vadovai. 

„Labai dažnai gauname gyventojų pastabas, kad vienur ar kitur yra nepravažiuojami takai ar tiesiog juos reikia patvarkyti, nes jie sutrupėję, sutrūkę, medžių šaknų iškilnoti. Nusprendėme situaciją įvertinti ne iš kabineto, žiūrėdami į žemėlapius ar brėžinius, o pravažiuodami paspirtukais, apžiūrėti takų bei šaligatvių būklę“, - sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis. 

Jo teigimu, šioje kadencijoje labai daug dėmesio skirta gatvių asfaltavimui, tačiau daug metų reikiamo dėmesio negavo mikrorajonuose esantys takai ir šaligatviai, kuriems reikia remonto.

„Šiandieną vertiname juos. Manome, kad svarbūs takai yra į mokyklas, darželius, visuomeninius pastatus, poliklinikas, ligoninę, socialinės paramos skyrių, ten kur didžiausi žmonių srautai ir blogiausia būklė. Atsižvelgsime ir į tas vietas, kuriomis žmonės eina, nors nėra tako – gal jo ten reikia, nes taip patogiau. Pabandysime sudėlioti prioritetus pagal judėjimo srautus ir numatyti jų remonto grafikus“, - kalbėjo meras. 

Alytaus jau daug metų skatina darnų judumą ir naujus bei rekonstruojamus takus pritaiko ne tik pėstiesiems, bet ir riedančiomis transporto priemonėmis judantiems gyventojams. Pastaruoju metu didžiausios investicijos buvo į bendruosius takus, dabar bus siekiama  sutvarkyti takus  ir šaligatvius ir arčiau gyvenamųjų namų mikrorajonuose.  

Bendrųjų takų būklę miesto meras įvertina aštuoniais – devyniais balais, o tarp kiemų esančių –  stipriu trejetu. 

„Gyvendami savo mikrorajonuose ir vaikščiodami tais pačiais takais, dažnai nepastebime problemų kitose vietose, jeigu  pats ten negyveni ar negyvena draugai. Dažnai atrodo kad viskas yra gerai, jei negauni nuotraukų ar skundų su vaizdu, kaip reali situacija atrodo“,- priduria N. Cesiulis.

Apie problematiškiausias vietas bus kalbamasi su seniūnaičiais, mikrorajonų gyventojais, nes žmonės, kurie kasdien vaikšto šiais šaligatviais, tokias vietas žino geriausiai. 

Sutvarkyti pėsčiųjų ir dviračių takus miesto mikrorajonuose – ne vienerių metų darbas. Bus ieškoma tam lėšų, nustačius prioritetus, bus pradedamas projektavimas. Tikimasi, kad platesnės apimties darbai galėtų prasidėti jau kitais metais. 

Jau netrukus prasidės ir didelės apimties projektas Vidzgirio mikrorajone – Jurgiškių, Statybininkų ir Likiškėlių gatvėse, kuriose bus iš esmės pertvarkomi beveik du kilometrai šaligatvių ir takų. 

Komunikacijos skyriaus informacija
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-19