Naujienų archyvas

« Atgal

Pasakų gimtadienis

Įprasta, kad gimtadienius švenčia žmonės. O štai Vidzgirio pagrindinės mokyklos rusų kalbos mokytojos: Vida Daukšienė, Vida Sorokienė ir Irena Malaškevičienė bei Alytaus jaunimo centro dailės mokytoja Ilona Kalibatienė pakvietė miesto mokinius švęsti pasakų gimtadienį.
2011 metais sukako 180 metų, kai buvo pradėtos kurti gražiosios A.S. Puškino pasakos. Vyresnioji karta užaugo su ,,Pasaka apie auksinį gaidelį", ,,Pasaka apie auksinę žuvelę", ,,Pasaka apie carą Saltaną"... O štai mūsų jaunimui – tai ,,terra incognita". Tačiau šis mitas buvo sugriautas 2011 m. gruodžio 19 dieną. Tą dieną Jaunimo centro fojė įvyko tarpmokyklinės iliustracijų parodos –konkurso ,,Kalėdos su A.S. Puškinu" atidarymas. Susirinko gausus svečių ir dalyvių būrys. Vienų akis džiugino ryškios, originalios, įvairiausia technika atliktos pasakų iliustracijos, kitiems gi knietėjo kuo greičiau išgirsti nugalėtojų vardus. Parodos atidarymo juostelę perkirpo ir pasveikinimo žodį tarė Alytaus miesto rusų kalbos mokytojų metodinės grupės pirmininkė Eglė Kadziauskienė. Susirinkusiuosius pasveikino šio renginio idėjos autorė – rusų kalbos mokytoja metodininkė Vida Daukšienė. Jos žodžiais tariant, netiesa, kad mūsų vaikai nežino, neskaito A.S. Puškino pasakų. Juk nesusipažinus su šiais literatūros šedevrais, vargu ar galėtų kas perteikti savo įspūdžius popieriuje taip išraiškingai ir šiltai, kaip padarė mūsų miesto vaikai. Kaip įrodymas nuskambėjo gyvai A.S.Puškino pasaka iš Vidzgirio pagrindinės mokyklos 6a klasės mokinio Artūro Maciunsko lūpų. Visi su pasigėrėjimu ir nuostaba klausėsi artistiškai deklamuojamos ištraukos iš ,,Pasakos apie carą Saltaną". Artūras ir 6d klasės mokinė Nadiya Krasitska bei 7a klasės mokinė Aistė Miškinytė rusiškai papasakojo apie tai, kokią vietą ir kodėl pasaulinėje literatūros klasikoje užima nuostabios rusų poeto pasakos.
Ir štai ilgai lauktas momentas -  nugalėtojų paskelbimas ir apdovanojimai. Tarp jaunesniųjų dalyvių I vietą užėmė 7a klasės mokinė Karolina Mikalauskaitė (,,Volungės" pagrindinė mokykla, mokytoja Vida Jovaišienė), II-ą vietą – AJC ugdytinė Karolina Kritytė (7 klasė, mokytoja Ilona Kalibatienė), o III?ąją vietą – septintokė Akivilė Sabaliauskaitė (,,Volungės" pagrindinė mokykla, mokytoja Loreta Šernienė).
Vyresniųjų dalyvių grupės nugalėtojais tapo: Viktorija Rutytė iš šv. Benedikto gimnazijos (mokytoja Janina Aleknavičienė), užėmusi pirmąją vietą, taip pat šios mokyklos gimnazistei Joanai Jacunskaitei (mokytoja Janina Aleknavičienė) atiteko antroji vieta. Trečiąją vietą laimėjo Agnė Varpukevičiūtė (Jotvingių gimnazija, mokytoja Eglė Kadziauskienė). Šie mokiniai buvo apdovanoti diplomais ir prizais. Specialų prizą gavo ir jauniausias parodos dalyvis Justinas Jukna (AJC, mokytoja Ilona Kalibatienė), kuriam dar tik aštuoneri metai.
Prizus įteikusi konkurso komisijos pirmininkė, dailininkė Ilona Kalibatienė pasidžiaugė mokinių darbais ir kalbėjo, kaip sunku buvo nuspręsti, kurie yra geriausi.
Tuo renginys nesibaigė – Vidzgirio pagrindinės mokyklos 9a klasės mokinės: Kristina Miškinytė, Rugilė Kretavičiūtė ir Simona Urbanavičiūtė pravedė viktoriną ,,Kas geriausiai žino A.S.Puškino pasakas?'' Žinoma, aktyviausiai dalyvavo miesto mokyklų rusų kalbos mokytojos. Daugiausiai taškų – saldžių riešutėlių – už teisingus atsakymus susirinko ,,Volungės" pagrindinės mokyklos mokytoja Liuda Cegelienė, kuriai ir atiteko maišas kalėdinių saldainių.
Mokytoja Vida Daukšienė susirinkusiems sakė, kad ši nuostabi paroda simboliškai vyks nuo lietuviškų iki rusiškų Kalėdų - tai tarsi tiltas tarp dviejų kultūrų, tarp dviejų kalbų. Regis, kad renginio tikslas ir uždaviniai: ,,skatinti mokinius susipažinti, atrasti ir pamėgti gražiąsias A.S.Puškino pasakas, pasidalinti išgyventais įspūdžiais, naudojant įvairias dailės išraiškos priemones ir technikas, telkti jaunimą bendros kūrybinės temos plėtojimui ir pristatymui", buvo, be abejo, įvykdyti.
Dėkojame visiems parodos-konkurso dalyviams, organizatoriams ir rėmėjams.

Vida Daukšienė, Vidzgirio pagrindinės mokyklos rusų kalbos mokytoja metodininkė.

Rugilė Kretavičiūtė, Kristina Miškinytė, Vidzgirio pagrindinės mokyklos 9a klasės mokinės.
Komentuoti
asta
man patinka
   
Parašyta 12.1.19 11.24.

Švietimo įstaigos