Naujienų archyvas

« Atgal

Pagerbti Alytaus dailiųjų amatų mokyklos mokiniai

Alytaus dailiųjų amatų mokyklos mokiniai 2012 m. vasario 22 d. dalyvavo respublikiniame profesinio mokymo įstaigų mokinių profesinio meistriškumo konkurse „Baltiškoji tradicija juvelyrikoje". Baigiamajame profesinio meistriškumo konkurse Alytaus dailiųjų amatų mokyklos dailiųjų metalo dirbinių specialybės mokiniai laimėjo prizines vietas: Justina Vinevičiūtė – I vietą, Aivaras Anušauskas – II vietą ir Darata Surdokaitė-Volungevičienė – III vietą.

Kovo 2 d. konkurso nugalėtojus ir jų mokytoją Eglę Liškevičienę pagerbė Alytaus miesto savivaldybės meras Feliksas Džiautas, mero pavaduotoja Danguolė Juozapavičienė, mero patarėjas Gediminas Vaitekūnas, administracijos direktorė Ona Balevičiūtė, direktorės pavaduotoja Aira Visockaitė, Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas ir Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Dalia Jeremičienė ir Dalia Milkevičienė. Susitikime taip pat dalyvavo Alytaus dailiųjų amatų mokyklos direktorius Arvydas Švirmickas ir Alytaus profesinio rengimo centro direktorius Vytautas Zubras.

Sveikindamas laureatus – auksinių rankų meistrus – ir įteikdamas Švietimo ir mokslo ministro padėkas-diplomus, meras pabrėžė geros ir paklausios profesijos svarbą, pranašumą ir linkėjo neišvykti iš Alytaus, o panaudoti įgytas žinias ir įgūdžius čia, gimtajame mieste. Dailiųjų metalo dirbinių profesijos mokytoją Eglę Liškevičienę meras apdovanojo padėkos raštu.

Konkursą laimėję mokiniai yra pakviesti dalyvauti tarptautinėje juvelyrikos parodoje Gdanske, Lenkijoje, todėl administracijos direktorė Ona Balevičiūtė įteikė prašytą 500 Lt sumą daliniam finansavimui – kelionės išlaidoms padengti.

Spaudos konferencijos metu kalbėta profesinio mokymo Alytuje klausimais. Alytaus dailiųjų amatų mokyklos direktorius Arvydas Švirmickas teigė, kad tinkamos profesijos pasirinkimas yra labai svarbus kiekvieno jauno žmogaus ateičiai ir nebūtina bet kokiomis priemonėmis siekti aukštojo mokslo diplomo, ar visgi geriau daryti tai, kas patinka? Juk profesinės mokyklos skirtos ne tiems, kurie daugiau nieko nesugeba, o tikslingai orientuotiems žmonėms. Pasak direktoriaus, siekiama, kad Alytaus dailiųjų amatų mokykla taptų konkurencinga ir tuo pačiu metu išsaugotų savo autentiškumą. Tai yra nelengvas uždavinys, nes norint sėkmingai konkuruoti šiandieninėje rinkoje, reikia didelių investicijų į naujas technologijas, mokymo bazės atnaujinimą, modernizavimą. Kitaip tariant, išlikti unikaliais pasitelkus modernią įrangą – tik tokiu būdu bus užtikrinta aukšta mokymo kokybė ir masinė gamyba neužgoš kūrybiškumo. Dailiųjų amatų mokykloje ugdoma per 40 specialiųjų poreikių žmonių, jiems skiriamas didelis dėmesys, o pastangos ypač vertinamos. Mokykloje vykdomos 7 mokymosi programos, tačiau nuo 2013 m. rugsėjo planuojama sukurti ir naujų.

Meras Feliksas Džiautas pastebėjo, kad senasis mąstymas ir požiūris į profesines mokyklas palengva keičiasi. Pradedame suvokti, kad kartais geriau turėti gerą ir mėgiamą profesiją ir geresnes galimybes integruotis į darbo rinką, negu sunkiai pritaikomo aukštojo mokslo diplomą. Statistikos duomenimis, Lietuvoje per 30% mokinių renkasi profesinį mokymą. Europos Sąjungos vidurkis – 50%. Mero manymu, projektų, idėjų, renginių gausa ir profesinėse mokyklose verdantis gyvenimas liudija, kad profesinis rengimas turi didelę perspektyvą.

Administracijos direktorė Ona Balevičiūtė retoriškai klausė, ar profesijos studijų mokiniai mato perspektyvą likti ir dirbti Lietuvoje, ar turi saviraiškos galimybių?

Pasak Alytaus profesinio rengimo centro direktoriaus Vytauto Zubro, keičiantis infrastruktūrai, ugdymo turiniui, vykdant įvairius projektus, verslo forumus ir kitas priemones, mokiniai motyvuojami ir skatinami pasilikti Alytuje. Skatinamas verslumas, bendradarbiaujama su verslo įmonėmis, kurios įdarbina absolventus arba praktikantus, tokiu būdu suteikdamos vertingą paramą ir patirtį jauniems specialistams. Direktorius pasidžiaugė, kad Profesinio rengimo centre pagal 34 mokymo programas mokosi 1800 mokinių, ir šis skaičius, nepaisant blogėjančios demografinės situacijos šalyje, nemažėja. Mokiniai dažnai vyksta į stažuotes užsienyje, be profesinių įgūdžių tobulina ir užsienio kalbos žinias. Įvertinę mokymo kokybę, atvyksta mokinių iš užsienio.

Mero pavaduotoja Danguolė Juozapavičienė pasveikino žmones, kuriančius meną. Vicemerė pastebėjo, kad kultūrai Lietuvoje skiriamas nepakankamas dėmesys, tačiau laikui bėgant požiūris keisis, bei apgailestavo, kad kol kas nėra bendros valstybės politikos derinant pasiūlą ir paklausą darbo rinkoje ir rengiant paklausių ir reikalingų profesijų mokinius. Juk gyvenimas ir laikas diktuoja sąlygas, į kurias reaguoti reikia greitai. Tai ir daro Alytuje veikiančių profesijos mokančių įstaigų vadovai – pasitelkę kūrybiškumą, prisitaiko prie pokyčių ir poreikių.

Konkurso laureatė Darata Surdokaitė-Volungevičienė prisipažino, kad konkursas atnešė daug jaudulio, tačiau kartu ir pakylėjimo, patirties. Daratos manymu, aukštasis mokslas ir amatas gali egzistuoti kartu ir papildyti, o ne trukdyti vienas kitam. Pasirinkimas priklauso nuo kiekvieno žmogaus.

 

Alytaus miesto savivaldybės administracijos

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacijaDar nėra komentarų. Būti pirmam.

Švietimo įstaigos