Visos veiklos sritys  >

 

Visos naujienos

« Atgal

Svečių iš Portugalijos, Ispanijos, Lenkijos, Italijos vizitas

Kovo 1 d. Alytaus miesto savivaldybėje lankėsi „Comenius" projekto „Dalykimės papročiais ir tradicijomis" dalyviai – Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos atstovai ir projekto partneriai iš Portugalijos, Lenkijos, Italijos, Ispanijos ir Turkijos.

Susitikime dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Danguolė Juozapavičienė, administracijos direktoriaus pavaduotoja Aira Visockaitė, Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja Loreta Gaižiuvienė, Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Česlova Mocevičienė ir vyriausioji specialistė Janina Černiauskaitė.

Mero pavaduotoja Danguolė Juozapavičienė pasveikino atvykusius svečius, pabrėžė tarptautinių projektų, kurių metu dalijamasi įvairų šalių papročiais ir tradicijomis, svarbą, palinkėjo svečiams nepamirštamų įspūdžių ir turiningos viešnagės Alytuje ir Lietuvoje.

Tęsdami pažintį su Alytaus miestu, svečiai žiūrėjo kino filmą apie Alytų bei filmą „Skrydis per Lietuvą arba 510 sekundžių tylos".

„Comenius" projekto „Dalykimės papročiais ir tradicijomis" tema – šventės ir tradicijos, taigi projekto veikla integruota ir į pamokas, ir į popamokinę veiklą. Projekto metu darbas vyksta pagal sudarytą programą: kiekviena mokykla partnerė parengia ir pateikia esminę informaciją apie savo šalies minėtinas dienas, šventes, tradicijas, kurios minimos ir kitose šalyse: Lenkijoje (St. Andrew's Day ir Lodz Day), Ispanijoje (The Book Day, Andalucia Day), Lietuvoje (Užgavėnės) ir kt. Po renginio informacija – nuotraukos, vaizdajuostės, aprašymai, įspūdžiai pateikiami koordinuojančiai institucijai aptarti ir įvertinti. Projekto metu sukuriami ir svarūs produktai, turintys išliekamąją vertę: Knygos dienos leidinys su mokinių darbais, Užgavėnių su visų šalių tradiciniais šokiais, kalėdinių giesmių skaitmeniniai diskai (DVD) ir kt.

Pasak projekto koordinatorės Linos Butrimienės, šis projektas padeda giliau pažinti Europą ir atveria duris, kurios kitu atveju taip ir liktų uždarytos. Be to, šis projektas gali parodyti vietinėms bendruomenėms ir mokiniams, kad priklausymas Europos Sąjungai negresia mums tautinio identiteto praradimu, mes galime būti pastebėti su savo unikaliais papročiais ir tradicijomis. Mokytojai turi galimybę susipažinti su kitų šalių švietimo patirtimi, pasidalyti gerąja patirtimi. Žinodami, kad kiekvienas iš mūsų nesame tobulybė, galime perimti gerąją patirtį, nes visada mes galime išmokti naujų dalykų iš kitų ir taip pat būti kam nors sektinu pavyzdžiu. Tai yra vienintelis būdas draugiškai gyventi vieningoje Europoje, kur dalijimasis yra sėkmės pagrindas.

Projektas vykdomas 2010–2012 metais. Projekto partneriai lankosi Vidzgirio pagrindinėje mokykloje, susipažįsta su Lietuvos švietimo sistema. Svečiai dar lankysis lopšelyje-darželyje „Linelis", „Drevinuko" darželyje-mokykloje, VšĮ Šv. Benedikto gimnazijoje, Jaunimo centre susipažins su neformaliuoju vaikų švietimu, vyks į Kaziuko mugę.

 

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.


Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

 

 

 

 

 

 

Alytaus industrial park

 

 

Alytaus TIC

 

 

 

 

Infostatyba

 

 

 

Alytaus kultūros ir komunikacios centras

 

 

 

 

 

Turizmo informacija
 

Visuomenės sveikatos biuras

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Daugiau nuorodų...