Visos veiklos sritys  >

 

Visos naujienos

« Atgal

Paskutinė antikorupcijos mokymų sesija: korupcijos prevencija investicijų srityje

Alytaus kraštotyros muziejuje vyko paskutinioji projekto „Lietuvos Respublikos ir Norvegijos karalystes institucijų bendradarbiavimas perteikiant žinias ir gerąją patirtį administracinio-finansinio valdymo bei korupcijos mažinimo ir prevencijos srityje Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių institucijoms" mokymų sesija.

Jos metu diskutuota apie investicinių projektų rengimą ir įgyvendinimą Lietuvoje bei Norvegijoje, Korupcijos rizikos vertinimą investicijų srityje, atskaitomybės ir gyventojų įtraukimo principų taikymą rengiant ir įgyvendinant investicinius projektus.

Pasak VšĮ ,,Projektų valdymo ir mokymo centras" mokslininko-eksperto Tomo Šedbaro,  pagrindinė seminaro ašis – tvari plėtra, akcentuojant sklandų investicijų valdymą ir suvaldymą. „Seminaro metu daugiau dėmesio skyrėme, konkrečioms situacijoms investicijų srityje ir viešųjų pirkimų metu atsirandančiai korupcijai, analizavome, kokie sprendimai buvo priimami, kaip elgiamasi konkrečioje situacijoje", – sakė T. Šedbaras.

Jo teigimu, svarbiausi korupcijos prevencijos investicijų, viešųjų pirkimų srityse aspektai yra atviras kalbėjimas, valdžios padalijimas ir kontrolė. „Kabėjimas apie korupciją jau yra didelė prevencija, nes tokiu būdu tai susiejama žmonių sąmonėje su neigiamu dalyku. Tik žinojimas ir jo plėtra skatina pasikeitimus. Taip pat labai svarbu valdžių padalijimas – vienos valdžios nesutelkimas vienose rankose. Atsakomybių išskaidymas labai svarbus prevencijoje. Dažniausiai korupcija atsiranda ten, kur vienas žmogus atlieka tam tikrą procesą ir jis nėra kontroliuojamas. Kontrolė – dar vienas kertinis prevencijos aspektas", – pasakojo mokslininkas-ekspertas Tomas Šedbaras.

Pasak mokymuose dalyvavusių savivaldybės tarnautojų, mokymai buvo ypač naudingi tuo, jog pateikiama ne tik teorija, tačiau kartu analizuojami praktiniai pavyzdžiai ir konkrečios situacijos.

„Seminaro metu buvo parodomi konkretūs praktiniai pavyzdžiai, kaip tinkamai elgtis organizuojant viešuosius pirkimus, teikiant projektinius pasiūlymus finansavimui gauti, koks elgesys nėra priimtinas. Realūs pavyzdžiai – tai ir įdomu, ir naudinga", – teigė mokymuose dalyvavusi Socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė.

Panešimus seminaro dalyviams skaitė Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, VšĮ ,,Projektų valdymo ir mokymo centras" ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos  atstovai.

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

 

Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.


Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

 

 

 

 

 

 

Alytaus industrial park

 

 

Alytaus TIC

 

 

 

 

Infostatyba

 

 

 

Alytaus kultūros ir komunikacios centras

 

 

 

 

 

Turizmo informacija
 

Visuomenės sveikatos biuras

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Daugiau nuorodų...