Pramonės parkas

Alytaus industrial parkAlytaus pramonės parkas – tai puiki galimybė greitai ir naudingai investuoti bei pradėti ar plėtoti verslą. Ir ne tik todėl, kad Alytus yra labai patogioje geografinėje padėtyje – netoli Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, o pats Alytaus pramonės parkas įsikūręs didžiuliame pramonės rajone, bet ir dėl to, kad:.

 • Investuotojams į pramonės parką taikomos ilgalaikės mokesčių lengvatos, o miesto valdžios pozicija investuotojų atžvilgiu – labai palanki.
 • Įrengta pramonės parko infrastruktūra.
 • Gilias pramonės tradicijas turinčiame mieste – kvalifikuota ir palyginti nebrangi darbo jėga. Alytus pagal kvalifikuotos darbo jėgos rodiklį užima antrą trečią vietą tarp Lietuvos miestų. Alytuje veikia aukštoji mokykla – Alytaus kolegija, puikiai parengianti viduriniosios grandies specialistus, reikalingus pramonės miestui. Todėl kvalifikuotos darbo jėgos Alytuje yra pakankamai.

Svarbi informacija investuotojams

 • Alytaus pramonės parko valdytoja ir didžiosios dalies žemės sklypų savininkė – Alytaus miesto savivaldybė. Derybos ir dokumentų tvarkymas vyksta be tarpininkų, nerenkami parko valdymo ar infrastruktūros mokesčiai.
 • Pramonės parko žemės paskirtis – pramoninė/komercinė. Gamybinės veiklos pobūdis neapibrėžtas.
 • Alytaus pramonės parkas yra miesto pramonės rajone, 2 km nutolęs nuo miesto centro. Teritorija užima 56 ha plotą.
 • Sklypo nuomos kaina šiuo metu – apie 825 EUR/ha per metus (žemės sklypo metinis nuomos mokestis yra 1,5 procento žemės sklypo vertės). Sklypo nuoma – iki 99 metų. Pastačius gamybinius pastatus yra galimybė sklypą išsipirkti.
 • Įmonės, išsinuomojusios naujus žemės sklypus ir į naujo statinio statybą bei įrengimą investavusios ne mažiau kaip 724 tūkst. EUR/ha, 5 metus atleidžiamos nuo žemės nuomos mokesčio ir nekilnojamojo turto mokesčio (jis Alytaus miesto savivaldybėje sudaro iki 0,9 procento nekilnojamojo turto vertės), o kitus 5 metus pastarieji mokesčiai joms sumažinami 50 procentų. Kiti pagrindiniai mokesčiai pramonės parke taikomi kaip ir visoje Lietuvos teritorijoje: pelno mokestis – 15 proc., pridėtinės vertės mokestis (PVM) – 21 proc., fizinių asmenų pajamų mokestis – 15, darbdavio mokama socialinio draudimo įmoka – 30,98–31,7.
 • Šiuo metu Alytaus pramonės parke kuriasi 4 investuotojai, planuojantys plėtoti maisto pramonės, medienos apdorojimo ir įrengimų gamybos veiklą.

Verslo aplinka Alytuje

Investuotojų pritraukimas

 

Pramonės parko žemėlapis

 

Alytaus pramonės parkas – pramoninio investavimo teritorija, optimizavusi stabilumo, greičio ir pasiekiamumo procesus bei harmoningai deranti prie gamybinės vietos bendruomenės.

 

 • Greitis

Galimybė greitai pradėti gamybą dėl parengtos pramonės parko infrastruktūros, kvalifikuotos ir nebrangios darbo jėgos ir operatyvaus formalumų tvarkymo Alytaus miesto savivaldybėje. Per mėnesį nuo apsilankymo savivaldybėje investuotojas gali pradėti investavimo veiksmus.

 • Pasiekiamumas

Tiesioginės ir greitos derybos su pirmaisiais Alytaus miesto savivaldybės asmenimis. Pagalba bei konsultacijos sprendžiant iškilusias problemas taupo investuotojų laiką ir jėgas pradedant investavimo veiksmus.

 • Stabilumas

Užsienio investuotojų patirtis Alytuje rodo, kad įmonės pasižymi ypač maža darbuotojų kaita. Šis faktas ir nuoširdi bei palanki Alytaus miesto savivaldybės administracijos pozicija užsienio investuotojų atžvilgiu suteikia stabilumą ir galimybę saugiai investuoti, pradėti ir tęsti verslą.

 • Draugiškumas

Pramonės parkas – draugiška investicijoms teritorija. Pramonės parko investuotojams taikomos reikšmingos ilgalaikės žemės ir turto mokesčių lengvatos, kurios priklauso nuo investicijų dydžio.

Atnaujinta 2019-05-16