Visos veiklos sritys  >

 

NAUJIENOS

« Atgal

Savivaldybių indeksas: Alytus 5-oje vietoje!

Lietuvos laisvosios rinkos instituto 2018 m. duomenimis Alytus didžiųjų savivaldybių indekse pakilo vienu laipteliu aukščiau iš 6-iosios vietos į 5-ąją (45 balai iš 100). Alytus geriausiai įvertintas „Transporto" ir „Komunalinio ūkio" srityse.

„Transporto" sritis geriausiai įvertinta jau antrus metus iš eilės. „Komunalinio ūkio" srityje aukštesnį įvertinimą padėjo pasiekti, tai kad šilumos tiekimas ir atliekų tvarkymas patikėtas privačiam sektoriui, o centralizuota šilumos kaina mažėjo.

Prasčiau nei vidutiniškai Alytus įvertintas „Švietimo", „Sveikatos ir socialinės rūpybos", „Investicijų ir plėtros", „Mokesčių", „Biudžeto", bei „Turto valdymo" srityse.  Pavyzdžiui „Biudžeto" srities vertinimas yra prastesnis, nes skola siekė 37,7 proc. pajamų, tačiau teigiamai vertinama, kad skola 2018 m. sumažėjo 13,6 proc. Kaip ir ankščiau prie prastesnio „Mokesčių" srities vertinimo prisidėjo vieni aukščiausių pagrindinio nekilnojamojo turto, nenaudojamo nekilnojamojo turto, bei apleistos žemės mokesčių tarifai. Taip pat verslo liudijimų skaičius, tenkantis tūkstančiui gyventojų (40,2), nebuvo didesnis nei vidutinis (41,8) ir kt.

  Alytaus miesto savivaldybė pagal „Turto valdymo" srities vertinimą turėjo daug nekilnojamojo turto. 2018 m. 1000 gyventojų teko 5 687 kv. m. pastatų ir patalpų ploto, nors šalies vidurkis yra 3 512. Šiuo metu numatyta privatizuoti 0,7 proc. nekilnojamojo turto ploto.

Devintus metus skelbiamas reitingas sudaromas pagal gyventojams ir investuotojams svarbiausias sritis, kur sprendimus priima savivaldybės. Vertinama ekonominė, socialinė situacija, savivaldybei priklausiusio turto valdymas ir kiti aspektai.

Šiemet geriausiai įvertinta Vilniaus savivaldybė, kuri susigražino titulą ir nedideliu skirtumu aplenkė Klaipėdos miestą. Trečioje vietoje yra Šiauliai, ketvirtoje – Kaunas. Mažųjų savivaldybių indekse lyderis nesikeičia: pirmauja Klaipėdos rajono, antra – Kauno rajono, trečią ir ketvirtą vietas dalinasi Druskininkų ir Mažeikių r. savivaldybės.

Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.


Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

SKELBIMAI

INFORMACIJA APIE RENGIAMĄ DETALIOJO PLANO KOREGAVIMĄ

TPD pavadinimas:  Žemės sklypo Voveraičių gatvėje, Alytuje (šalia sklypo Voveraičių g. 4B), formavimo ir jo tvarkymo bei naudojimo režimo nustatymo detaliojo plano koregavimas (T00007041...

Dėl teritorijų planavimo proceso inicijavimo sutarties

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013-12-18 nutarimu Nr. 1265 patvirtinto pasiūlymų teikimo dėl teritorijų...

ALYTAUS MIESTO SAVIVALDYBĖ VIEŠOJO KONKURSO BŪDU IŠNUOMOJA NEGYVENAMĄSIAS PATALPAS:

ALYTAUS MIESTO SAVIVALDYBĖ VIEŠOJO KONKURSO BŪDU IŠNUOMOJA NEGYVENAMĄSIAS PATALPAS: Alytaus miesto savivaldybė išnuomoja 1 949,81 kv. m ploto negyvenamąsias patalpas esančias Daugų g. 7, Alytuje:...

Pritarta A. Juozapavičiaus gatvės, įrengiant pėsčiųjų ir dviračių taką, Alytuje rekonstravimo projektiniams pasiūlymams

Pritarta A. Juozapavičiaus gatvės, įrengiant pėsčiųjų ir dviračių taką, Alytuje rekonstravimo   projektiniams pasiūlymams Planuojamos ūkinės veiklos pavadinimas – A. Juozapavičiaus...

 

 

 

 

 

 

Alytaus industrial park

 

 

Alytaus TIC

 

 

 

 

Infostatyba

 

 

 

Alytaus kultūros ir komunikacios centras

 

 

 

 

 

Turizmo informacija
 

Visuomenės sveikatos biuras

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Daugiau nuorodų...