Visos veiklos sritys  >

 

NAUJIENOS

« Atgal

Nepakantumas: už laiku neišvežtas atliekas – bauda

Turbūt nerasime žmogaus, kuriam patiktų perpildyti konteineriai ir atliekų krūvos prie jų. Bet kartais taip nutinka. Ir tuomet nebelieka nieko kito kaip bausti konteinerių ir juose susikaupusių atliekų laiku nesutvarkiusias įmones, kad tokių kartų būtų kuo mažiau.

Taip nutiko ir lapkričio 11-ąją, kai Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) kokybės inspektoriai Alytaus mieste patikrino bendrojo naudojimo pakuočių konteinerius ir keliasdešimt jų rado pilnus popieriaus pakuočių, kurios pagal nustatytą grafiką turėjo būti išvežtos lapkričio 8–9 dienomis.

Inspektoriai suskaičiavo 48 neištuštintus popieriaus pakuočių konteinerius ir baudą bendrovei „Ekonovus" už nekokybiškai atliktą paslaugą – po 57, 92 euro už kiekvieną neištuštintą konteinerį. Iš viso – daugiau kaip 2 780 eurų.

Jau kitą dieną po inspektorių patikrinimo popieriaus atliekos iš visų pripildytų konteinerių buvo surinktos ir išvežtos.

„Ekonovus" atstovai paaiškino, kad laiku to nepadarė, mat buvo sugedęs atliekas surenkantis automobilis. Tačiau sutartyje numatyta, kad apie iškilusias kliūtis turi būti iš karto informuojama, o  problemą privalu išspręsti per 24 valandas. Šiuo atveju tai nebuvo padaryta.

„Atvejų, kai vežėjams tenka skirti tokio dydžio baudas, retai pasitaiko. Dažniau būna, kai neišvežtas lieka vienas kitas bendro naudojimo ar individualus konteineris",  – sakė Algimantas Dirsė, ARATC Atliekų tvarkymo paslaugų ir  kontrolės padalinio  kokybės inspektorius.

Jis patikino, kad į atliekų vežėjus ARATC žiūri kaip į savo veiklos partnerius, tačiau tai nesumažina reiklumo paslaugos kokybei.

„Mes prašome gyventojų rūšiuoti atliekas, nes tai yra vienintelis kelias išvengti rinkliavos didinimo, tad privalome užtikrinti, kad jų išrūšiuotos atliekos būtų tinkamai tvarkomos", – kalbėjo A. Dirsė, primindamas, kad už išrūšiuotų pakuočių atliekų tvarkymą gyventojams mokėti nereikia – už tai sumoka gamintojai importuotojai.

Komentuoja Gintarė Pocevičiūtė, „Ekonovus" Alytaus regiono padalinio vadovė

Apgailestaujame dėl nepatogumų, kurie kilo Alytaus gyventojams. Šiuo metu popieriaus pakuočių atliekos jau išvežtos, tad miestiečiai gali atsakingai rūšiuoti šias atliekas.

Situacija susiklostė nedėkinga: kaip tik lapkričio 9-ąją, šeštadienį, kai turėjome surinkti minimas atliekas, sugedo tam skirtas sunkvežimis. Pripažįstame, kad buvo trikdžių informacijos apie tai perdavime ir pakaitinio automobilio sukoordinavime. Prisiimame atsakomybę ir stengsimės griežčiau bei aiškiau suderinti šį procesą, kad gyventojai galėtų patogiai rūšiuoti atliekas – juk visi kartu turime rūpintis mus supančia aplinka.

ARATC nuotr.

ARATC kokybės inspektoriai rado 48 laiku neištuštintus konteinerius.

Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.


Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

SKELBIMAI

Pritarta paviršinių (lietaus) nuotekų tinklų Žuvinto g., Alytuje rekonstravimo projektavimo projektiniams pasiūlymams

Pritarta paviršinių (lietaus) nuotekų tinklų Žuvinto g., Alytuje rekonstravimo projektavimo projektiniams pasiūlymams Planuojamos ūkinės veiklos pavadinimas - Paviršinių (lietaus) nuotekų tinklų...

Pritarta įvažiavimo kelio iš Savanorių gatvės su automobilių stovėjimo vietomis Alytaus mieste statybos projektiniams pasiūlymams

  Pritarta įvažiavimo kelio iš Savanorių gatvės su automobilių stovėjimo vietomis Alytaus mieste statybos  projektiniams pasiūlymams Planuojamos ūkinės veiklos pavadinimas -...

Laukiama investuotojo sklypui esančiame Lankų g. 14

Lankų g. 14, Alytus 3,6225 ha žemės sklype suprojektuotas 1020 m² gamybinis pastatas ir 330 m² administracinis pastatas. Šiam sklypui ir pastatui laukiama naujo investuotojo, su kuriuo pasirašius...

Pritarta Mėtų gatvės Alytaus mieste rekonstravimo projektavimo projektiniams pasiūlymams

  Pritarta Mėtų gatvės Alytaus mieste rekonstravimo projektavimo projektiniams pasiūlymams  Planuojamos ūkinės veiklos pavadinimas - Mėtų  gatvės Alytaus mieste...

 

 

 

 

 

 

Alytaus industrial park

 

 

Alytaus TIC

 

 

 

 

Infostatyba

 

 

 

Alytaus kultūros ir komunikacios centras

 

 

 

 

 

Turizmo informacija
 

Visuomenės sveikatos biuras

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Daugiau nuorodų...