Visos veiklos sritys  >

 

NAUJIENOS

Įspūdingai prasidėjo tarptautinis teatrų festivalis COM•MEDIA

Alytus aukštai kelia scenos meno vėliavą. Aidint Taiko būgnams, šviesų ir fejerverkų nušviestas prasidėjo VIII tarptautinis teatrų festivalis COM•MEDIA. Dvi savaites lapkričio 8–24 d. vykstantis festivalis pristato daugiau kaip 15 spektaklių ir suteikia galimybę pamatyti Lietuvos, Meksikos, Estijos, Rumunijos teatruose sukurtus spektaklius.

 „Koks atidarymas!"

Teatrų festivalis COM•MEDIA, išlaikęs tradiciją, atidarymą skelbė Rotušės aikštėje, kur skambėjo svečių iš Japonijos Taiko būgnų grupės koncertas. Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė pristatė festivalyje dalyvaujančius teatrus, juos žiūrovams nuolat primins festivalio metu aikštės žibintus puošiantys cilindrai.

„Lapkritis – tas mėnuo, kuomet visas Alytus kvėpuoja, gyvena teatru. Tomis emocijomis, tais įspūdžiais, kuriuos suteikia teatrų festivalis", – kalbėjo teatro vadovė, kartu su festivalio globėja Alytaus miesto vicemere Jurgita Šukevičiene paskelbusi festivalio COM•MEDIA pradžią.

„Koks atidarymas!", – įspūdžiais dalijosi aikštėje susirinkę žmonės ir kiekvienas rado jam labiausiai patikusį akcentą.  

Teatras kviečia nebijoti į pasaulį žvelgti drąsiai, teatras gali būti įrankis, keičiantis pasaulį. Todėl festivalio atidarymo vakare atidengtas apverstas mūsų miesto pavadinimas ALYTUS – tai tarsi skatinimas atviru, plačiu žvilgsniu stebėti vykstančius procesus ir reaguoti į juos.

 

Spalvinga programa

O festivalio COM•MEDIA programa šiemet itin įdomi ir spalvinga. Į festivalį atvyksta daugelis Lietuvos teatrų bei svečiai iš užsienio. Prasiplėtus festivalio geografijai sulauksime teatrų iš Rumunijos, Tonio Bulandros teatras rodys spektaklį „Otelas", Estijos „Piip ja Tuut" teatras atveža „Hamletą", režisierė ir atlikėja iš Meksikos Gabriela Munos parodys itin nuotaikingą spektaklį „Galbūt, galbūt quizas", o trupė „Don Gnu" iš Danijos pristatys judesio spektaklį „M.I.S. – all night long". Beje, pastarojoje dirba ir alytiškis aktorius Petras Lisauskas. Tai unikali galimybė pamatyti šiuos spektaklius, juolab, kad kai kurie jų pirmą kartą rodomi Lietuvos teatro scenoje.

Dažnai teatro darbuotojai išgirsta klausimų ir žiūrovų nerimo dėl kalbos barjero, tačiau, kaip sako Inesa Pilvelytė, „noriu nuraminti žiūrovus. Spektakliuose, kuriuose bus naudojama verbalinė kalba – bus vertimas arba spektaklio pristatymas. Kiti spektakliai bus suprantami tiesiog iš to, kas vyksta scenoje".

Šiemet žiūrovai turės galimybę po spektaklio susitikti su kūrėjais, kūrybinės grupės nariais ir išgirsti jų mintis bei padiskutuoti.

Festivalyje pirmą kartą laukiama tiek daug meno žmonių: režisierių, festivalių organizatorių, žurnalistų, rašančių teatro tema. Atvyko svečiai iš Vokietijos, Serbijos, Sakartvelo, Vengrijos, Irano, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos. „Penkias dienas vyks kontaktų mugė, apžvelgsime lietuviško teatro vitriną, kalbėsime apie gastrolių galimybes", – sako teatro vadovė.

 Renkame geriausius

Teatrų festivalis COM•MEDIA kasmet renka geriausius. Geriausią spektaklį, geriausią režisierių, geriausią aktorę, geriausią aktorių išrinks speciali festivalio komisija. Jai šiemet vadovauja teatrologė Rasa Vasinauskaitė. Komisijoje taip pat dirba Alytaus miesto teatro meno vadovė Andra Kavaliauskaitė, laikraščio „Alytaus naujienos" žurnalistė Saulė Pinkevičienė, radijo stoties FM99 vadovas Liudas Ramanauskas, bendruomenės nariai Rūta ir Oganes Arakėlian. Publika išrinks labiausiai jai patikusį spektaklį, todėl žiūrovus kviečiame nepamiršti į balsavimo urną įmesti spektaklio, kuris jums patiko, bilietą. Nugalėtojai bus paskelbti lapkričio 24 d. iškilmingo festivalio uždarymo metu,

Tarptautinis teatrų festivalis COM•MEDIA – tai šventė Alytaus teatrui, jo žiūrovui ir pačiam miestui. Prie jo finansavimo prisideda Lietuvos kultūros taryba, Alytaus miesto savivaldybė, verslo partneriai.

Bilietus į festivalio renginius galite įsigyti teatro kasoje arba www.tiketa.lt. Daugiau www.commediafest.lt ir www.alytausteatras.lt

 Nuotraukos Miško Motė

 AMT komunikacija

 Vida Grišmanauskienė

+370 612 10 044

 

Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.


Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

SKELBIMAI

Alytaus miesto savivaldybė skelbia konkursą laisvai Alytaus lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktoriaus pareigybei užimti.

        Kvalifikaciniai reikalavimai pretendentui: 1. turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygiavertį išsilavinimą; 2. direktorius turi atitikti bent vieną iš šių...

Alytaus miesto savivaldybė skelbia konkursą laisvai Alytaus lopšelio-darželio „Pasaka“ direktoriaus pareigybei užimti.

        Kvalifikaciniai reikalavimai pretendentui: 1. turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygiavertį išsilavinimą; 2. direktorius turi atitikti bent vieną iš šių...

Dėl teritorijos, esančios tarp Pušyno g. 45A ir Pušyno g. 35, detaliojo plano koregavimo rengimo (TPD reg. Nr. T00006237 koregavimas)

Dėl teritorijos, esančios tarp Pušyno g. 45A ir Pušyno g. 35, detaliojo plano koregavimo rengimo (TPD reg. Nr. T00006237 koregavimas) Informuojame, kad priimtas Alytaus miesto savivaldybės...

Informacija apie teritorijų planavimą

Planuojama pradėti teritorijos, esančios tarp Pulko, Gardino ir A. Baranausko gatvių, Alytuje, detaliojo plano koregavimo rengimą (TPD reg. Nr. T00005182 koregavimas) . Su detaliojo plano...

 

 

 

 

 

 

Alytaus industrial park

 

 

Alytaus TIC

 

 

 

 

Infostatyba

 

 

 

Alytaus kultūros ir komunikacios centras

 

 

 

 

 

Turizmo informacija
 

Visuomenės sveikatos biuras

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Daugiau nuorodų...