Visos veiklos sritys  >

 

NAUJIENOS

« Atgal

Gruodžio 6 d. spektaklis „Barbora Radvilaitė“ atsisveikina su žiūrovais

 

 Penktadienį, gruodžio 6 d., 18 val. Alytaus miesto teatro scenoje vėl prabils karalienė Barbora.  Dešimtmetį gyvavęs spektaklis „Barbora Radvilaitė" bus parodytas paskutinį kartą.

Atsisveikinimui teatro scenoje ši diena pasirinkta neatsitiktinai. 1520 m. gruodžio 6 d. gimė Lenkijos karalienė ir Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Lietuvos ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto antroji žmona Barbora Radvilaitė.

Alytaus miesto teatro scenoje Barboros istoriją sukūrė režisierius Arvydas Kinderis. Anuomet skaityta lenkų rašytojo knyga apie šią iškilią asmenybę režisierių paskatino parašyti ir spektaklio scenarijų.

Spektaklyje pasakojama sudėtinga ir jausminga Lietuvos ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto ir jo antrosios žmonos Barboros meilės istorija. Veiksmas vyksta  Radvilų giminei priklausančiame dvare Dubingiuose, kur moteris po slaptos santuokos su karaliumi gyvena nežinioje ir vienatvėje.

 „Juozo Grušo dramoje „Barbora Radvilaitė" sumodeliuota visa epocha, o man rūpėjo Barboros gyvenimas Dubingių dvare, kai ją kamavo nežinia. Tuomet ji buvo slaptai susituokusi su Žygimantu Augustu, tačiau dar nebuvo karalienė, ji buvo niekas ir juo galėjo likti visą gyvenimą. Egzistenciniai klausimai ir herojės buvimas nežinioje bei apsisprendimas man, kaip režisieriui, buvo įdomus ir aš stengiausi jį nagrinėti", – prisimena šio spektaklio gimimą A. Kinderis.

Barboros Radvilaitės vaidmenį spektaklyje atlieka aktorė Inesa Pilvelytė. Jos kūrybiniame bagaže dviejų Lietuvos karalienių – Mortos ir  Barboros – vaidmenys.

 „Tai buvo sudėtingo likimo moteris, jos likiminė meilės istorija turėjo daugybę išbandymų, tačiau ji buvo graži ir nuostabi. Ne kiekvienam likimas tokią istoriją gali padovanoti", – kalba aktorė. „Istorinę asmenybę vaidinti yra sudėtinga, nes daug kas gali palyginti su tuo, ką matė ar skaitė. Palyginimų atsiranda visokių. Man buvo nelengva, bet labai įdomu kurti režisieriaus ir scenarijaus autoriaus Arvydo Kinderio Barborą, kuri skyrėsi nuo Juozo Grušo dramos herojės", – mintimis dalijasi Barboros Radvilaitės vaidmens kūrėja Inesa Pilvelytė.

Kostiuminis spektaklis „Barbora Radvilaitė" mėgstamas ir šiandien. Paklaustas, kas tai lemia, spektaklio ilgaamžiškumą režisierius A. Kinderis prakalbo apie kūrybinės komandos sprendimus.

„Sėkme įvardyčiau labai įdomius dailininkės Julijos Skuratovos scenografijos sprendimus, kompozitoriaus Jono Jurkūno muziką. Vis dėlto manyčiau, kad pagrindinis faktorius yra Lietuva ir lietuvybė. Žmogui, kilusiam iš mūsų tautos, labai svarbios asmenybės, tie herojai, su kuriais jis tapatinasi ir kuriuos tapatina su valstybe", – kalba režisierius.  

Gruodžio 6 d. 18 val. paskutinį kartą Alytaus miesto teatro scenoje bus papasakota Barboros Radvilaitės istorija.

 Alytaus miesto teatro informacija

Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.


Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

SKELBIMAI

Alytaus miesto savivaldybės administracija perka gyvenamąjį namą su žemės sklypu ir keturių kambarių butą

Perkančioji organizacija Alytaus miesto savivaldybės administracija (toliau – savivaldybė), Rotušės a. 4, LT-6250 Alytus, tel. (8 315) 55 121, el. p. ramune.petuskaite@alytus.lt , įgyvendindama...

Informacija apie teritorijų planavimą

Planuojama pradėti žemės sklypo, esančio Pramonės g. 14A, ribų formavimo ir naudojimo režimo nustatymo detaliojo plano keitimą (TPD reg. Nr. T00004864 keitimas). Su detaliojo plano rengimo...

Pritarta vieno buto gyvenamojo namo ir garažo Lelijų g. 61, Alytuje, rekonstravimo projektiniams pasiūlymams

Pritarta  v ieno buto gyvenamojo namo ir garažo Lelijų g. 61, Alytuje, rekonstravimo projektiniams pasiūlymams   Planuojamos ūkinės veiklos pavadinimas - Vieno buto gyvenamojo...

Alytaus miesto savivaldybė skelbia konkursą laisvai Alytaus lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktoriaus pareigybei užimti.

        Kvalifikaciniai reikalavimai pretendentui: 1. turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygiavertį išsilavinimą; 2. direktorius turi atitikti bent vieną iš šių...

 

 

 

 

 

 

Alytaus industrial park

 

 

Alytaus TIC

 

 

 

 

Infostatyba

 

 

 

Alytaus kultūros ir komunikacios centras

 

 

 

 

 

Turizmo informacija
 

Visuomenės sveikatos biuras

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Daugiau nuorodų...