Visos veiklos sritys  >

 

NAUJIENOS

« Atgal

Alytaus kultūros centre – 15-oji respublikinė konkursinė liaudies meno paroda „Aukso vainikas“

 

Liaudies dailės konkursas „Aukso vainikas" yra reikšmingiausias tokio pobūdžio renginys Lietuvoje. Jo užduotis yra palaikyti gyvybingas ir gaivinti nykstančias tradicines liaudies dailės šakas, atskleisti ir pagerbti talentingiausius liaudies meistrus.

Lietuvos nacionalinis kultūros centras, bendradarbiaudamas su visose Lietuvos apskrityse veikiančiomis tautodailininkų organizacijomis bei kultūros institucijomis, kasmet organizuoja 10 regioninių parodų – po vieną kiekvienoje apskrityje. Kiekvienoje regioninėje parodoje vertinimo komisija išrenka tris geriausius apskrities meistrus: vienas atstovauja vaizdinės dailės šakoms, antrasis – taikomajai dailei, trečiasis yra kryždirbys. Geriausių apskričių meistrų konkursiniai kūriniai eksponuojami baigiamojoje respublikinėje parodoje. Iš jų išrenkami ir geriausiais tų metų meistrais visos Lietuvos mastu paskelbiami trys konkurso nugalėtojai, atstovaujantys trims minėtoms liaudies dailės kategorijoms.

Šiemet konkursas ir paroda vyks jau penkioliktąjį kartą. Siekiama kasmet baigiamąją konkurso parodą ir geriausių metų meistrų apdovanojimo – vainikavimo „Aukso vainikais" – iškilmes rengti vis kitoje vietovėje. Šį kartą ji surengta Alytaus miesto kultūros centre.

Parodos uždarymo diena – Trijų karalių šventė. Jos metu „Aukso vainikais" apvainikuojami geriausi trys meistrai, įteikiami kiti prizai ir apdovanojimai. Praktiškai tai yra puošniausias ir svarbiausias liaudies menui skirtas respublikinis metų renginys. Tradiciškai vainikavimo ceremonijoje dalyvauja kultūros ministras, miesto, kuriame vyksta paroda, savivaldybės meras, Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Tautodailininkų sąjungos vadovai. Be abejo suvažiuoja keli šimtai tautodailininkų iš įvairių Lietuvos vietovių.

 Šiemet „Aukso vainiko" renginys bus sujungtas su Tautodailės metų pradžia, iškilmingu jų atidarymu, todėl visai liaudies menininkų bendruomenei bus ypač reikšmingas.

 

Alytaus kultūros centro informacija

 

Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.


Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

SKELBIMAI

Alytaus miesto savivaldybė skelbia konkursą laisvai Alytaus lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktoriaus pareigybei užimti.

        Kvalifikaciniai reikalavimai pretendentui: 1. turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygiavertį išsilavinimą; 2. direktorius turi atitikti bent vieną iš šių...

Alytaus miesto savivaldybė skelbia konkursą laisvai Alytaus lopšelio-darželio „Pasaka“ direktoriaus pareigybei užimti.

        Kvalifikaciniai reikalavimai pretendentui: 1. turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygiavertį išsilavinimą; 2. direktorius turi atitikti bent vieną iš šių...

Dėl teritorijos, esančios tarp Pušyno g. 45A ir Pušyno g. 35, detaliojo plano koregavimo rengimo (TPD reg. Nr. T00006237 koregavimas)

Dėl teritorijos, esančios tarp Pušyno g. 45A ir Pušyno g. 35, detaliojo plano koregavimo rengimo (TPD reg. Nr. T00006237 koregavimas) Informuojame, kad priimtas Alytaus miesto savivaldybės...

Informacija apie teritorijų planavimą

Planuojama pradėti teritorijos, esančios tarp Pulko, Gardino ir A. Baranausko gatvių, Alytuje, detaliojo plano koregavimo rengimą (TPD reg. Nr. T00005182 koregavimas) . Su detaliojo plano...

 

 

 

 

 

 

Alytaus industrial park

 

 

Alytaus TIC

 

 

 

 

Infostatyba

 

 

 

Alytaus kultūros ir komunikacios centras

 

 

 

 

 

Turizmo informacija
 

Visuomenės sveikatos biuras

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Daugiau nuorodų...