Visos veiklos sritys  >

 

Apklausa Apklausa

Alytuje prieš 2 metus ženkliai sumažėjo centralizuoto šildymo kainos – nuo 70 Eur iki 48 Eur už Mwh.
Kiek šiemet sumažėjo Jūsų išlaidos už šildymą?

Alytaus miesto savivaldybė facebook tinkle

 

Alytaus miesto savivaldybė youtube tinkle

Sporto renginiai

 


NAUJIENOS

« Atgal

Pasiteisinęs eksperimentas: prie atliekų konteinerių vėl budės „reindžeriai“

 

Pavasaris – visuotinio tvarkymosi metas. Bet neretai pasitaiko, kad tvarkant vieną vietą, pavyzdžiui, savo namus, užteršiama kita, pavyzdžiui – atliekų konteinerių aikštelė, kurioje kai kas vis dar meta bet ką ir bet kaip.

Kad taip nenutiktų, Alytuje prie pačių problemiškiausių, labiausiai užteršiamų, konteinerių aikštelių prie daugiabučių namų vėl pradėjo budėti prižiūrėtojai.

Trys žmonės kasdien dirbs skirtingose aikštelėse, kontroliuodami, kad atliekas į jose esančius konteinerius atnešantys gyventojai, tinkamai jas išrūšiuotų ir nepaliktų aikštelėse prie konteinerių stambiųjų atliekų, kurias reikia vežti į specialias tokių atliekų surinkimui skirtas aikšteles.

Prižiūrėtojai ne tik perspės gyventojus nepalikti prie konteinerių neleistinų atliekų, bet ir patars, kaip išrūšiuoti  mišrias komunalines bei pakuočių atliekas, dalins informacines skrajutes.

„Mūsų patirtis rodo, kad tokia nuolatinė priežiūra ir tiesioginis raginimas rūšiuoti yra labai efektyvus: žmonės atsakingiau rūšiuoja, konteinerių aikštelės tampa daug tvarkingesnės ir netgi gerokai sumažėja jose surenkamų atliekų kiekiai", - sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas.

Prieš pora metų ARATC jau vykdė tokį eksperimentą. Tąsyk šešiose probleminėse aikštelėse, kuriose esantys konteineriai buvo greičiausi pripildomi atliekomis, prie jų nuolat būdavo paliekamos statybos atliekos, seni baldai ar kiti dideli daiktai, prižiūrėtojai dirbo du mėnesius.

Per tą laiką šiose aikštelėse surenkamų  mišrių atliekų sumažėjo 3 kartus, o išrūšiuotų pakuočių atliekų stipriai padaugėjo. Aikštelės tapo daug tvarkingesnės – dirbant prižiūrėtojams gyventojai prie konteinerių nebepalikdavo  stambių atliekų, jas veždavo į tam skirtas aikšteles.

Pasiteisinusio eksperimento rezultatai paskatino ne tik tęsti tokią praktiką, bet ir išplėsti „reindžerių" prižiūrimų aikštelių tinklą.  

Tad nuo balandžio pradžios Alytuje pradėjo dirbti trys prižiūrėtojai, kurie nuolat tikrins po penkias konteinerių aikšteles – iš viso penkiolika aikštelių. Prižiūrėtojai, tikrinantys Vidzgirio, Putinų ir Dainavos mikrorajonuose esančias problemines aikšteles, dirbs pusę metų. Jiems bus mokama iš Alytaus miesto savivaldybės Užimtumo didinimo programos lėšų.

Prieš pradėdami darbą prižiūrėtojai buvo apmokyti, supažindinti su atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimais, kad galėtų ne tik drausminti gyventojus, bet ir paaiškinti, ką ir kaip rūšiuoti.

Gyventojų reakcija, išvydus konteinerių aikštelėse ARATC ženklus pažymėtas liemenes vilkinčius „reindžerius" ir išgirdus jų perspėjimus, būna įvairi: vieni geranoriškai reaguoja į pastabas, kiti būna nusiteikę pikčiau.

„Yra žmonių, kurie pamatę pradėjusius dirbti prižiūrėtojus, labai apsidžiaugė, kad konteinerių aikštelėse vėl bus tvarka, mat prisimena, kad aikštelės buvo smarkiai pasikeitusios, vykdant ankstesnį eksperimentą", - pastebėjo ARATC Atliekų tvarkymo paslaugų ir kontrolės padalinio vadovas, kokybės inspektorius Martynas Krasauskas.   

 

ARATC vadovai ir specialistai pripažįsta, kad atliekų tvarkymas yra sudėtingas procesas. Ir šis procesas tik tuomet bus sklandus, kai kiekvienas atliekų turėtojas taps atsakingu ir supratingu jo dalyviu. „Kaskart iš mūsų namų išneštos atliekos tampa ne kažkieno vieno, o visų mūsų bendru rūpesčiu.  Ir tik nuo visų mūsų pastangų priklauso, kaip susitvarkysime su tuo rūpesčiu, kurį kiekvienas išnešame į viešumą", - sakė A. Reipas, kviesdamas namų tvarkymo nepaversti kitų erdvių šiukšlinimu.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija

ARATC nuotraukoje:

Tvarkingai elgtis su išmetamomis atliekomis alytiškiams padeda aikštelėse prie konteinerių budintys prižiūrėtojai

 

Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.


Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

SKELBIMAI

Visuomenės informavimas apie numatomą vienbučio gyvenamojo namo (6.1) Miklusėnų g. 17A, Alytaus m., paskirties keitimo į paslaugų paskirties pastatą (7.4) projektavimą.

Planuojamos ūkinės veiklos pavadinimas - vienbučio gyvenamojo namo (6.1) Miklusėnų g. 17A, Alytaus m., paskirties keitimo į paslaugų paskirties pastatą (7.4) projektavimas. Planuojamos ūkinės veiklos adresas - Miklusėnų g. 17A, Alytus m., Alytaus m. sav. Statinio naudojimo paskirtis: 7.4. paslaugų paskirties pastatai. Projektavimo terminas -  2019 m. Statytojas - A. G. ...

PASKELBTI PIRMIEJI KVIETIMAI TEIKTI PROJEKTINIUS PASIŪLYMUS

Asociacija Alytaus miesto vietos veiklos grupė kviečia Alytaus mieste veikiančias nevyriausybines organizacijas ir socialinius partnerius teikti projektinius pasiūlymus dėl projektų, skirtų įgyvendinti Alytaus miesto vietos veiklos grupės 2019-2022 metų vietos plėtros strategiją.   Kvietimai skirti Užtikrinti socialinių ir sociokultūrinių paslaugų  socialinėje atskirtyje dėl...

Alytaus miesto savivaldybė parduoda nenaudojamą nekilnojamąjį turtą

Alytaus miesto savivaldybė atsikrato bereikalingos naštos parduodama nenaudojamą nekilnojamąjį turtą viešuose aukcionuose. Pernai metais buvo parduota nekilnojamojo turto beveik už 400 tūkst. eurų, buvo parduoti objektai, esantys Jazminų g. 20, Merkinės g. 16C, Rotušės a. 14A, Kepyklos g. 25-89 (garažas). Šiais metais parduoti Ulonų g. 51-6 ir Ulonų g. 33A. Ne visi objektai parduodami iš...

ALYTAUS ŠV. BENEDIKTO GIMNAZIJA SKELBIA ATRANKĄ PRADINIŲ KLASIŲ MOKYTOJO PAREIGOMS UŽIMTI

Darbo sutarties rūšis: neterminuota, 1 etatas, nuo 2019-09-01. Kvalifikaciniai reikalavimai pareigybei užimti: • aukštasis išsilavinimas ir mokytojo kvalifikacija; • puikūs bendravimo įgūdžiai su mokiniais; • gebėjimas bendradarbiauti su mokytojais, kitais asmenimis, tiesiogiai dalyvaujančiais ugdymo procese, mokinių tėvais (globėjais, rūpintojais), švietimo ir kitų įstaigų darbuotojais; ...

Alytaus miesto savivaldybė skelbia konkursą laisvai Alytaus lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktoriaus pareigybei užimti.

        Kvalifikaciniai reikalavimai pretendentui: 1. turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygiavertį išsilavinimą; 2. direktorius turi atitikti bent vieną iš šių reikalavimų: 2.1.  turėti pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 3 metų pedagoginio darbo stažą; 2.2. turėti magistro laipsnį, pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 2 metų pedagoginio...

Visuomenės informavimas apie numatomą Kalnėnų gatvės Alytaus mieste rekonstravimo projektavimą.

Planuojamos ūkinės veiklos pavadinimas - Kalnėnų gatvės Alytaus mieste rekonstravimo projektas. Planuojamos ūkinės veiklos adresas - Kalnėnų g., Alytus m., Alytaus m. sav. Statinio naudojimo paskirtis: 8.2 susisiekimo komunikacijos (gatvės). Projektavimo terminas -  2019 m. Statytojas - Alytaus miesto savivaldybė, Rotušės a. 4, 62504 Alytus, el. p. info@alytus.lt , tel. nr. 8 315 55...

Pritarta dviračių kalnelių trasų Alytaus Jaunimo parke, Alytaus m. sav. statybos projektavimo projektiniams pasiūlymams

Planuojamos ūkinės veiklos pavadinimas - dviračių kalnelių trasų Alytaus Jaunimo parke, Alytaus m. sav. statybos projektas. Planuojamos ūkinės veiklos adresas - Jaunimo parkas (šalia Parko g.), Alytus m., Alytaus m. sav. Statinio naudojimo paskirtis: 11 sporto paskirties inžineriniai statiniai. Projektavimo terminas -  2019 m. Statytojas - Alytaus miesto savivaldybė, Rotušės a....

Išnuomojamos negyvenamosios patalpos, esančios Ligoninės g. 12, Alytuje

Išnuomojamos negyvenamosios patalpos, esančios Ligoninės g. 12, Alytuje, VšĮ Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės patalpose. Patalpų plotas – 22,41 kv.m, 5 (penkiems) metams, naudojimo paskirtis - gydymo. Pradinis 1 kv. m nuompinigių dydis 1,64 Eur per mėnesį be PVM. Pradinis įnašas, lygus trijų mėnesių nuompinigių dydžiui, turi būti sumokėtas į AB "Swedbank" esančią atsiskaitomąją...

VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centras skelbia atranką laisvai socialinio darbuotojo darbui su šeimomis pareigybei užimti.

Įstaigos pavadinimas – VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centras, Naujoji g. 64, Alytus. Pareigybės pavadinimas – Socialinis darbuotojas darbui su šeimomis. Darbo krūvis: 1 etatas. Darbo sutarties rūšis – terminuota. 5.  Kvalifikaciniai reikalavimai socialinio darbuotojo darbui su šeimomis pareigybei užimti: 5.1. turėti socialinių mokslų studijų srities socialinio...

Visuomenės informavimas apie numatomą sandėliavimo paskirties pastato Ulonų g. 31A, Alytuje, rekonstravimo į prekybos paskirties pastatą projektavimą.

Visuomenės informavimas apie numatomą sandėliavimo paskirties pastato Ulonų g. 31A, Alytuje, rekonstravimo į prekybos paskirties pastatą projektavimą. Planuojamos ūkinės veiklos pavadinimas - sandėliavimo paskirties pastato Ulonų g. 31A, Alytuje, rekonstravimas į prekybos paskirties pastatą projektavimas. Planuojamos ūkinės veiklos adresas - Ulonų g. 31A, Alytus m., Alytaus m. sav. Statinio...

 

 

 

 

 

 

Alytaus industrial park

 

 

Alytaus TIC

 

 

 

 

Infostatyba

 

 

 

Alytaus kultūros ir komunikacios centras

 

 

 

 

 

Turizmo informacija
 

Visuomenės sveikatos biuras

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Daugiau nuorodų...