Visos veiklos sritys  >

 

Apklausa Apklausa

Alytuje prieš 2 metus ženkliai sumažėjo centralizuoto šildymo kainos – nuo 70 Eur iki 48 Eur už Mwh.
Kiek šiemet sumažėjo Jūsų išlaidos už šildymą?

Alytaus miesto savivaldybė facebook tinkle

 

Alytaus miesto savivaldybė youtube tinkle

Sporto renginiai

 NAUJIENOS

« Atgal

ARATC veikla per metus: su naujovėmis - arčiau žiedinės ekonomikos

Turime dvi naujienas ir abi - geros. Taip galima pasakyti, kalbant apie praėjusių metų Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) veiklą. Tiesa, gerų naujienų buvo daugiau, bet dvi – labai išskirtinės.  Tai – atskiras maisto atliekų surinkimas ir naudotų daiktų mainų punktų atsiradimas.

Tenka keisti senus įpročius

„Kiekviena naujovė yra iššūkis. Ne tik įmonei, bet ir visiems žmonėms, kuriems su ta naujove reikia susipažinti, ją priimti ir įsileisti į savo gyvenimą. Atliekų tvarkymo srityje atsiradusios naujovės   reikalauja keisti nusistovėjusius įpročius ir tai ne visiems patinka. Bent jau ir pradžių. Bet nuolatinė kaita yra progreso variklis – keisdamiesi mes tampame pažangesni ir sąmoningesni", - apžvelgdamas praėjusių metų rezultatus kalbėjo ARATC direktorius Algirdas Reipas.

Keisti ankstesnius įpročius regiono miesto ir miestelių individualių namų gyventojams teko gavus maisto atliekų konteinerių komplektus: konteinerį, kibirėlį ir talpą naudotam aliejui ir riebalams surinkti. Iš viso regione buvo išdalinta 5751 toks komplektas.   

Atskiras maisto atliekų surinkimas prasidėjo pernai spalį, pirmoji startavo Druskininkų savivaldybė. Vėliau paslauga pradėta teikti Alytaus miesto, Birštono, Lazdijų ir Prienų rajonų savivaldybėse. Pirmųjų apvažiavimų metu daugelis maisto atliekų konteinerių stovėjo nė nepajudinti, o prie jų sutikti gyventojai dievagojosi neturintys ko į juos dėti.

Bet atidarius čia pat stovintį mišrių atliekų konteinerį, patys „nustebdavo" išvydę, kad jame primesta bulvių lupenų, papuvusių obuolių ir kitokių virtuvės atliekų, kurių vieta nuo šiol – maisto atliekų konteineriuose. 

Tikrino, mokė, kontroliavo

Gyventojams buvo ne tik siunčiami, kartu su konteineriais dalijami lankstinukai su informacija, kaip naudoti maisto atliekų konteinerius - ARATC specialistai patys važiavo pas žmones ir kantriai aiškino žmonėms, kokias atliekas būtina mesti į naujuosius konteinerius.

Ne mažesnį, o gal net didesnį poveikį nei aiškinimai, turėjo Kontrolės padalinio darbuotojų perspėjimai, kad nei mišrių atliekų konteineriai, aptikus juose maisto atliekų, nei maisto atliekų konteineriai su netinkamomis atliekomis nebus ištuštinami.  

Ant neištuštintų konteinerių užklijuoti įspėjamieji pranešimai ne vienam gyventojui tapo paskata pasidomėti, kokias atliekas mesti į maisto atliekų konteinerius ir pradėti jas atsakingiau rūšiuoti. 

Atskiras maisto atliekų, kurios yra labai sunkios ir jų susidaro labai dideli kiekiai, surinkimas yra privalomas reikalavimas, numatytas ir Lietuvos, ir Europos Sąjungos teisės aktuose.

Jei lyderis – tai visur!

Jis pripažino: ruošiantis atskiram maisto atliekų surinkimui, buvo nusiteikta, kad iš pradžių rūšiavimo kokybė gal ir nebus labai gera, bet neabejojama, kad ilgainiui situacija keisis.

„Iki šiol Alytaus regionas buvo ir yra rūšiavimo lyderis Lietuvoje, tad labai viliamės, kad ir maisto atliekų rūšiavimas sėkmingai įsibėgės, bei tikime, kad tai leis labai ženkliai sumažinti mišrių komunalinių atliekų kiekius bei deginimo kaštus", - viliasi A. Reipas.

Atskirai surinkus maisto atliekas atsiranda galimybė technologiškai išgryninti  biologines atliekas ir gaminti biologines dujas bei kokybišką kompostą.

Alytaus regionas atskirai rinkti maisto ir virtuvės atliekas iš gyventojų pradėjo pirmasis ir kol kas vienintelis Lietuvoje. Maisto atliekų konteineriai buvo išdalinti miestų ir miestelių individualių namų gyventojams, neturėjusiems kompostavimo konteinerių.

Šiais metais maisto atliekų konteineriais planuojama aprūpinti visus miestų individualių namų gyventojus, o įrengus kolektyvinio komunalinių atliekų surinkimo aikšteles, maisto atliekos atskirai bus surenkamos ir daugiabučiuose namuose.

Naudotų daiktų atgimimas

Per visą Lietuvos regioninės atliekų tvarkymo sistemos gyvavimo istoriją taip jau susiklostė, kad ARATC viską pradeda daryti pirmasis. Tad nenuostabu, kad pirmasis Lietuvoje jis pradėjo kurti ir atliekų pakartotinio naudojimo ir paruošimo pakartotinai naudoti sistemą.

Pernai visose regione veikiančiose didelių gabaritų bei kitų atliekų surinkimo aikštelėse buvo pastatyti paviljonai, kuriuose priimami ir laikomi vieniems atliekomis tapę, bet kitiems dar reikalingais  ir naudojamais galintys būti daiktai. Šiuos daiktus: drabužius, baldus, namų apyvokos reikmenis ir kitus – norintys gali užeiti ir pasiimti. Tą ir daro.

O Alytaus regiono atliekų tvarkymo technologijų centre jau statomas ir centrinis paruošimo pakartotinai naudoti gamybinis pastatas, kuriame paviljonuose surinkti daiktai bus ruošiami pakartotiniam naudojimui.  

„Pakartotinio naudojimo sistemos kūrimas bus didžiausias iššūkis įmonei šiais metais. Teks daug mokytis, bendrauti su visais socialiniais partneriais, valdžios institucijomis, kad visi procesai būtų suvaldyti ir sistema galėtų finansiškai funkcionuoti", - sakė A. Reipas.

Anot jo, tokios sistemos labai sėkmingai veikia daugelyje Europos Sąjungos šalių ir suteikia gyventojams daug teigiamų emocijų bei sukuria palankų požiūrį į visą komunalinių atliekų surinkimo sistemą.

Kaip ir atskiras maisto atliekų surinkimas, pakartotinio naudojimo sistemos sukūrimas būtų dar vienas didelis žingsnis link žiedinės ekonomikos, įgyvendinant pagrindinį jos principą -  atliekos turi tapti tuo, kuo buvo – vėl naudojamais daiktais. ARATC užtikrintai ir nuosekliai eina šia linkme.    

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.

ARATC nuotraukose:

„Keisdamiesi mes tampame pažangesni ir sąmoningesni", - sako ARATC vadovas A. Reipas, apžvelgdamas pokyčius regione.

Atliekų surinkimo aikštelėse veikiantys daiktų mainų punktai – pirmas žingsnis, kuriant pakartotinio daiktų naudojimo sistemą.

Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.


Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

SKELBIMAI

Alytaus miesto savivaldybės administracija (biudžetinė įstaiga, kodas 188706935, Rotušės a. 4, Alytus) skelbia konkursą laisvai pakaitinio Socialinės paramos skyriaus socialinių išmokų specialisto, dirbančio pagal darbo sutartį, pareigybei užimti.

Alytaus miesto savivaldybės administracija (biudžetinė įstaiga, kodas 188706935, Rotušės a. 4, Alytus) skelbia konkursą laisvai pakaitinio Socialinės paramos skyriaus socialinių išmokų specialisto, dirbančio pagal darbo sutartį, pareigybei užimti.  Darbo pobūdis – užtikrinti skyriui iškeltų uždavinių ir funkcijų tinkamą įgyvendinimą vykdant pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas. ...

Alytaus miesto savivaldybės administracija skelbia viešą konkursą laisvai viešosios įstaigos Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro direktoriaus pareigybei užimti. Darbo sutarties trukmė – 5 metai.

Alytaus miesto savivaldybės administracija skelbia viešą konkursą laisvai viešosios įstaigos Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro direktoriaus pareigybei užimti. Darbo sutarties trukmė – 5 metai. Viešosios įstaigos Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro kodas 250124650, buveinės adresas Pramonės g. 9, 62175, Alytus Konkursas vykdomas vadovaujantis...

Dėl žemės sklypo Žalgirio g. 24C, Alytuje, ribų formavimo esamų pastatų (garažų) eksploatacijai, tvarkymo bei naudojimo režimo nustatymo detaliojo plano keitimo (TPD reg. Nr. T00004698 keitimas) ir planavimo tikslų nustatymo

Dėl žemės sklypo Žalgirio g. 24C, Alytuje, ribų formavimo esamų pastatų (garažų) eksploatacijai, tvarkymo bei naudojimo režimo nustatymo detaliojo plano keitimo (TPD reg. Nr. T00004698 keitimas) ir planavimo tikslų nustatymo   Informuojame, kad priimtas Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimas pradėti rengti žemės sklypo Žalgirio g. 24C, Alytuje, ribų...

KONKURSAS ALYTAUS KULTŪROS IR KOMUNIKACIJOS CENTRO VYRIAUSIOJO FINANSININKO PAREIGOMS UŽIMTI

KONKURSAS ALYTAUS KULTŪROS IR KOMUNIKACIJOS CENTRO VYRIAUSIOJO FINANSININKO PAREIGOMS UŽIMTI                                       VIEŠOJI ĮSTAIGA ALYTAUS KULTŪROS IR KOMUNIKACIJOS CENTRAS ...

Visuomenės informavimas apie numatomą vieno buto gyvenamosios paskirties pastato Lelijų g. 37, Alytuje statybos projektavimą.

Visuomenės informavimas apie numatomą vieno buto gyvenamosios paskirties pastato Lelijų g. 37, Alytuje statybos projektavimą . Planuojamos ūkinės veiklos pavadinimas - vieno buto gyvenamojo namo Lelijų g. 37, Alytuje statybos projektavimas. Planuojamos ūkinės veiklos adresas - Lelijų g. 37, Alytus m., Alytaus m. sav. Statinio naudojimo paskirtis: 6.1. gyvenamosios paskirties (vieno...

Viešoji įstaiga Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė skelbia konkursą Vidaus ligų 1-ojo skyriaus vedėjo-vidaus ligų gydytojo pareigoms eiti

VIEŠOJI ĮSTAIGA ALYTAUS APSKRITIES S. KUDIRKOS LIGONINĖ Viešoji įstaiga, kodas 190272175, Ligoninės g. 12, LT-62114 Alytus, tel.(8 315) 56 301, faks. (8 315) 75 530,el. p. alytus@ligonine.lt, www.ligonine.lt .   Skelbia konkursą Vidaus ligų 1-ojo skyriaus vedėjo-vidaus ligų gydytojo pareigoms eiti  Bendrieji kvalifikaciniai reikalavimai  būti Lietuvos Respublikos...

Viešoji įstaiga Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė skelbia slaugos ir palaikomojo skyriaus vedėjo - vidaus ligų gydytojo (šeimos gydytojas, medicinos gydytojas) pareigoms eiti

VIEŠOJI ĮSTAIGA ALYTAUS APSKRITIES S. KUDIRKOS LIGONINĖ Viešoji įstaiga, kodas 190272175, Ligoninės g. 12, LT-62114 Alytus, tel.(8 315) 56 301, faks. (8 315) 75 530,el. p. alytus@ligonine.lt, www.ligonine.lt . Bendrieji kvalifikaciniai reikalavimai būti Lietuvos Respublikos pilietis arba  turėti leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje. mokėti valstybinę kalbą pagal...

Dėl teritorijos, esančios tarp Sanatorijos g., Voveraičių g., Nemuno upės ir suformuoto rekreacinių miškų sklypo (kadastrinis Nr. 1101/0003:1334) Alytuje, detaliojo plano rengimo ir planavimo tikslų nustatymo

Dėl teritorijos, esančios tarp Sanatorijos g., Voveraičių g., Nemuno upės ir suformuoto rekreacinių miškų sklypo (kadastrinis Nr. 1101/0003:1334) Alytuje, detaliojo plano rengimo ir planavimo tikslų nustatymo Planuojama pradėti rengti teritorijos, esančios tarp Sanatorijos g., Voveraičių g., Nemuno upės ir suformuoto rekreacinių miškų sklypo (kadastrinis Nr. 1101/0003:1334) Alytuje,...

Volungės g. 2, LT-63181 Alytus, kodas 191056629 skelbia atranką laisvai fizikos mokytojo pareigybei užimti

ALYTAUS „VOLUNGĖS" PROGIMNAZIJA Volungės g. 2, LT-63181 Alytus, kodas 191056629 skelbia atranką laisvai fizikos mokytojo pareigybei užimti Darbo pradžia – 2019 m. rugsėjo 2 d. Darbo sutarties rūšis – terminuota Darbo pobūdis – fizikos mokytojas pagal pareigybės aprašymą Darbo krūvis – 12 kontaktinių valandų Darbo užmokestis: vadovaujantis Lietuvos Respublikos...

Alytaus Šv. Benedikto gimnazija skelbia atranką lietuvių kalbos mokytojo pareigoms užimti

ALYTAUS ŠV. BENEDIKTO GIMNAZIJA SKELBIA ATRANKĄ LIETUVIŲ KALBOS MOKYTOJO  PAREIGOMS UŽIMTI Darbo sutarties rūšis: neterminuota, 0,5 etato, nuo 2019-09-01. Kvalifikaciniai reikalavimai pareigybei užimti: • aukštasis išsilavinimas ir mokytojo kvalifikacija; • puikūs bendravimo įgūdžiai su mokiniais; • gebėjimas bendradarbiauti su mokytojais, kitais asmenimis, tiesiogiai...

 

 

 

 

 

 

Alytaus industrial park

 

 

Alytaus TIC

 

 

 

 

Infostatyba

 

 

 

Alytaus kultūros ir komunikacios centras

 

 

 

 

 

Turizmo informacija
 

Visuomenės sveikatos biuras

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Daugiau nuorodų...