Alytiškių iniciatyvos

Alytiškių iniciatyvų konkursas pratęstas iki kovo 12 dienos!

 

Alytiškiai dažnai kalba, kad tam tikrose miesto viešosiose vietose galėtų atsirasti įvairūs infrastruktūriniai ar laisvalaikio elementai. Tam, kad miestiečių idėjos taptų realybe savivaldybė jau antrą kartą kviečia dalyvauti projekte – Alytiškių iniciatyvos ir patiems siūlyti idėjas, kurios pagerintų tam tikras miesto vietas ir jomis galėtų naudotis tiek miesto gyventojai, tiek svečiai.

Iki sausio mėnesio pabaigos jau kvietėme gyventojus teikti įvairias idėjas ir dėkojame gyventojams už jas. Turime gavę įvairių iniciatyvų, tačiau kviečiame ir kitus būti aktyviais, todėl konkursą pratęsiame ir iki kovo 12 d.

Viena iš gautų iniciatyvų didžiųjų projektų kategorijoje – bendruomenės susitikimų, susibūrimų, sporto, bendro laisvalaikio leidimo vietos įrengimas Kalvos seniūnaitijoje. Jos gyventojai nori,  kad jų teritorijoje atsirastų bendruomeninė erdvė su infrastruktūriniais elementais, kuri skatinantų jaunimo ir senyvo amžiaus turiningą laisvalaikį.

Alytus – pirmasis Lietuvos miestas, kurio gyventojai patys gali nuspręsti, ko reikia miestui. Kiekvienas gyventojas nuo 16 metų, deklaravęs savo gyvenamąją vietą mieste, gali teikti idėjas ir balsuoti.

Laukiame jūsų pasiūlymų kaip pagerinti miesto viešąsias erdves. Galbūt jūs turite minčių, kas galėtų atsirasti Jaunimo parke, Dailidžių ežerėlių teritorijoje ar kitur? Tuomet pildykite paraiškos formą ir ją atneškite į savivaldybę.

Ką reikia nurodyti pildant paraišką:

  • Asmens duomenis
  • Projekto pavadinimą, vietą ir trumpą idėjos aprašą
  • Preliminarią sumą
  • Nuotrauką ar brėžinį (jei turite)
  • Ir surinkti 15 alytiškių parašų

2019 metams skirta iki 25 tūkst. eurų mažos vertės projektams ir iki 150 tūkst. didelės vertės projektams įgyvendinti. Iniciatyvos bus 100 proc. finansuojamos iš savivaldybės biudžeto lėšų.

Projektų idėjų pasiūlymai su teisingai užpildyta paraiškos forma priimami Alytaus miesto savivaldybės administracijos priimamajame Rotušės a. 4, Alytuje, ir el. p. info@alytus.lt.

 

Tvarkos aprašas

Paraiškos forma

 

DUK:

 

1. Idėja
Bendruomenės projektų finansavimo idėja yra padidinti gyventojų sprendimų įtaką miesto išlaidoms.
Pilietinis biudžetas pirmą kartą buvo pristatytas Brazilijos Porto Alegrėje (Pôrto Alegre) beveik prieš ketvirtį amžiaus. Lenkijoje pionierius buvo Sopotas, jis 2011 m. priėmė šį pilietinį sprendimą. Nuo to laiko daugelis kitų Lenkijos miestų sėkmingai įgyvendino pilietinio biudžeto idėją, tarp jų ir Alytaus miestai partneriai.

2. Kiek pinigų skirta alytiškių siūlomiems projektams įgyvendinti?
Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu 2019 metams įgyvendinamiems projektams planuojama skirti iki  25 000 eurų. Kitais metais bus įgyvendinami mažesni, projektavimo nereikalaujantys projektai.

2020 m. įgyvendinamiems projektams planuojama skirti 150 000 eurų – pasiūlymai jiems teikiami iki 2019 m. kovo 12 d. , laimėjusiems projektams bus galima pradėti projektavimo darbus ir 2020 metais didieji projektai bus įgyvendinami. Planuojamą sumą taryba turės tvirtinti kitų metų biudžete.

3. Kokius projektus galima įgyvendinti?
Projektus, kurie planuojami Alytaus mieste ir skirti gyvenamajai aplinkai gerinti. 2019 m. siūlomos idėjos įgyvendinamos iki 2019-12-31, 2020 metams siūlomos idėjos turės būti įgyvendintos nuo 2020 m. biudžeto patvirtinimo iki metų pabaigos.


4. Ar gyventojai turi prisidėti prie projekto?
Bendruomeninio biudžeto projektai yra visiškai finansuojami iš savivaldybės biudžeto, be gyventojų finansinio įnašo.
 
5. Kas gali pateikti ir rinkti projektų pasiūlymus?
Teisę teikti projektų pasiūlymus ir balsuoti turi žmonės, deklaravę gyvenamąją vietą Alytaus miesto teritorijoje, kuriems iki projekto pateikimo ir balsavimo dienos yra suėję 16 metų. Parama projektui turi būti išreikšta ne mažiau kaip 15-os miesto žmonių, t. y. už projektą turi pasirašyti ne mažiau 15 jį palaikančių alytiškių.

6. Kaip bus atrinkti projektai?
Bus sudaryta konsultacinė darbo grupė, kuri patikrins pasiūlytų projektų teisėtumą, įgyvendinamumą, sąmatą, vietą ir kt. Konsultacinė grupė pateiks projektų sąrašą balsavimui.

7. Kaip balsuosime už projektus?

Po projektų pateikimo bus skelbiamas balsavimas, kuriame kiekvienas alytiškis, deklaravęs gyvenamąją vietą mieste, kuris iki balsavimo dienos yra sulaukęs 16 metų amžiaus, galės balsuoti elektroniniu būdu arba pildydamas biuletenį nustatytose vietose.
Išsamus projektų aprašymas bus prieinamas Alytaus miesto savivaldybės interneto svetainėje alytus.lt ir balsavimo vietose.
Balsuoti bus galima už kiekvieną projektą po vieną kartą ir ne daugiau kaip už 5 sąrašo projektus.

8. Kokie projektai bus įgyvendinti?
Projektai, kurie surinks daugiausiai balsų. Bus įgyvendinama tiek projektų, kiek skirta biudžete pinigų.


 9. Ar įgyvendinant projektus galima juos keisti?
Ne, idėja turi būti įgyvendinta tokia, kokią gyventojai pateikė, nebent konsultuodamiesi teikėjai patys sutinka.
 
10. Kur galėčiau gauti pagalbą?
Prieš pradedant bet kokią veiklą, pirmiausia verta patikrinti, ar žemė, objektas, kuriame projektas, turi būti įgyvendintas, yra savivaldybės nuosavybė ir ar nėra kitų planuojamų funkcijų šioje vietoje.  Jei kils klausimų pildant paraiška kreipkitės į strateginio planavimo ir finansų skyriaus vyr. specialistė Raimondą Dirsienę el. p. raimonda.dirsiene@alytus.lt, tel. (315) 55 152.
 

11. Kodėl reikalinga nurodyti asmens kodą?

Asmens duomenys (vardas, pavardė, asmens kodas),  naudojami tik nustatyti asmens tapatybę, duomenų teisingumui patikrinti, statistikos tikslais ir dalyvaujant apklausoje, balsuojant už alytiškių iniciatyvas. Pagal asmens kodą patikrinama, ar toks asmuo egzistuoja, ar jam yra šešiolika metų, ar jis yra alytiškis ir kiek kartų balsavo. Grėsmės asmens kodą atskleisti savivaldybei nėra, nes savivaldybė ir taip tuos duomenis turi – jį nurodyti reikia tik tam, kad būtume tikri, ar iniciatyvą palaiko, bei balsuoja tikrai tas žmogus, kuriam priklauso.

 


Už pateiktą informaciją atsakinga Agnė Grigaliūnaitė, tel. (8 315) 55 118.